Blisko zamiast Orlika

W zeszłym tygodniu ruszyły we Wleniu prace przy budowie zespołu boisk sportowych, który powstanie obok tamtejszego zespołu szkół. Nie jest to jednak inwestycja w ramach głośnego ostatnio rządowego programu „Orlik” (premier Tusk otwierał kilka dni temu jedno z ponad 500 orlikowych boisk), lecz przedsięwzięcie mające swoje korzenie w programie PIS-owskiej ekipy rządowej „Blisko boisko”. Burmistrz Wlenia Bogdan Mościcki mówi, że nie ma pojęcia kto stoi propagandowo za programem. Wybrał ten, bo jest ponad 2 razy tańszy i w pełni zaspokaja potrzeby gminy.

Zaplecze sanitarne, szatnie, siłownię mamy w położonej obok szkole. Budowanie ich przy kompleksie byłoby wyrzucaniem pieniędzy w błoto – tłumaczy burmistrz.

Inwestycja kosztować będzie około 400 tys. zł („Orlik” ponad milion); połowę tej kwoty wykłada ministerstwo sportu. Powstaną boiska do piłki ręcznej, koszykówki, siatkówki, skocznia w dal i korty tenisowe. Wszystko na sztucznej trawie, ogrodzone i oświetlone. Za korzystanie z urządzeń nie wolno pobierać opłat.

Do skorzystania od 1 września.

www.nowiny.jgora.pl

Dodaj komentarz