Budowa skrzyżowania w Kowarach

W Kowarach trwają przygotowania do budowy nowego skrzyżowania, na które przeznaczono kwotę 900 tys. złotych zabezpieczonych już w budżecie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Droga główna będzie przebiegać wzdłuż ulic : Zamkowej i Karkonoskiej.

Już rozpoczęto prace przygotowawcze pod budowę skrzyżowania w Kowarach, na które czeka aż 900 tys. zł w budżecie Marszałka Województwa Dolnośląskiego. Pieniądze uzyskano, dzięki pomocy radnej Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, Elżbiecie Zakrzewskiej.

Pierwszym etapem inwestycji jest rozbiórka budynku przy ul. Karkonoskiej 1. Ten pierwszy etap trwał najdłużej, ponieważ były kłopoty z wysiedleniem lokatorów – wspomina burmistrz Kowar, Mirosław Górecki. Pomysł na wyburzenie budynku pojawił się już 10 lat temu. Różne okoliczności spowodowały, że do prac wstępnych, pozwalających na realizację inwestycji, doszło dopiero teraz.

W końcu także ostatnia rodzina, która długo nie zgadzała się na opuszczenie swojego lokum, wyprowadziła się do mieszkania zastępczego. Do końca roku gmina zapewni tym państwu mieszkanie docelowe, o takim samym metrażu, jaki zajmowali w wyburzonym budynku – informuje burmistrz miasta.

W tej chwili wiadomo już, że wkrótce zacznie się w tym miejscu budowa nowego, mającego zapewnić łatwiejszą komunikację, skrzyżowania. Inwestycja ma opiewać na kwotę 900 tys. złotych. Drogę główną będzie stanowił odcinek: Zamkowa – Karkonoska, która najprawdopodobniej też zostanie poszerzona. Teraz czekamy już tylko na postanowienia marszałka, kiedy dokładnie rozpoczną się prace wykonawcze – informuje burmistrz Kowar. Jednak z początkiem jesieni, we wrześniu, najprawdopodobniej ruszy docelowy etap inwestycji – dodaje Mirosław Górecki.

www.jelonka.com

Dodaj komentarz