Damage Control Jazz do Kwadratu

Damage Control to nowoczesny kwartet prezentujący wyrafinowane połączenie muzyki jazzowej z fusion.
Zespół współtworzy czterech niezwykle kreatywnych muzyków: Adam Bałdych – electric violin, Paweł Tomaszewski – keyboards, Piotr Żaczek – bass, Cezary Konrad – drums.

Damage Control

Adam Bałdych

Wielokrotnie wyróżniany nagrodami indywidualnymi na konkursach ogółnopolskich oraz międzynarodowych. W ankiecie Jazz Forum Adam znajduje miejsce w ścisłej czołówce.

Na stałe współpracujący min. z Piotrem Żaczkiem (Mutru), Wojciechem Pilichowskim, Markiem Raduli,
(Squad) oraz zapraszany do grania z takimi muzykami jak: Luluk Purwanto, Rene van Helsdingen, Eldad
Tarmu, Zbigniew Lewandowski.

W 2002 r. Adam na zaproszenie Rene van Helsdingena jako jedyny Polak wyjechał na międzynarodowy festiwal jazzowy JakArt w Indonezji. Obecnie Adam jest studentem wydziału jazzu w Katowicach, dostał również stypendium w prestiżowym Berklee College of Music gdzie rozpocznie edukację.

Paweł Tomaszewski

Absolwent Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Laureat wielu nagród na ogólnopolskich i
międzynarodowych konkursach jazzowych, m.in: I miejsca na Festiwalu Standardów Jazzowych w Siedlach w roku 2005, Grand Prix oraz nagroda Radia Kraków festiwalu Jazz Juniors 2005, Grand Prix festiwalu Bielska Zadymka Jazzowa 2006. Współpracuje z Anną Serafińską, kwartetem Leszka Żądło, Zbigniewem Namysłowskim. Dał sie poznać jako wspaniały keybordzista, grając wspólną trasę koncertową jako Eric Marienthal International Band z Deanem Brownem, Steve’em Loganem i Krzysztofem Zawadzkim. W czerwcu, do Jazz Forum ukazała się pierwsza płyta jego Trio – Actual Proof.

Piotr Żaczek

Basista należący do elitarnego grona muzyków sesyjnych, zapraszanych do udziału w nagraniach niezależnie od nurtu i gatunku. Imponująca jest lista wykonawców jak i różnorodność stylistyczna, w jakiej się odnajdował. Jego linie basowe usłyszeć można w czysto popowych produkcjach Kayah, Edyty Górniak, Natalii Kukulskiej czy Polucjantów jak i stricte jazzowych Ewy Bem, Anny Serafińskiej i Cezarego Konrada jak również w muzyce filmowej Krzesimira Dębskiego. Warto też wspomnieć jego europejskie trasy koncertowe z Didierem Lockwoodem i z Gordonem Haskellem. Jego autorski zespół Mutru zdobył wielkie uznanie występując na JVC Jazz Festival (Jazz Jamboree) poprzedzając występy Richarda Bony i Mischell Ndegeocello. Płyta tegoż zespołu w wielu rankingach bije rekordy popularności a w fachowych czasopismach uznana została Najbardziej Przełomową Płytą Dekady.

Cezary Konrad

Obecnie jeden z najlepszych polskich perkusistów. Brał udział w projektach takich twórców jak Włodek Pawlik, Zbigniew Namysłowski, Andrzej Kurylewicz, Krzysztof Herdzin, Tomasz Stańko czy Leszek Możdżer. Przez osiem lat był stałym muzykiem w zespole Anny Marii Jopek. Występował i nagrywał z takimi muzykami jak Randy Brecker, Susan Weinert, Didier Lockwood, Pat Metheny, Mino Cinellu czy Gary Guthman. Na swoim koncie ma około 70 nagranych płyt. Cezary Konrad ma na swoim koncie wiele nagród oraz wyróżnień, przyznawanych na najważniejszych festiwalach w Polsce i w Europie. Od kilkunastu lat, nieprzerwanie, czytelnicy magazynu Jazz Forum uznają go za najlepszego perkusistę jazzowego w Polsce, głosując w ankiecie organizowanej corocznie przez redakcje tego magazynu. Na swoich solowych koncertach prezentuje magiczny świat instrumentów perkusyjnych a jego występy przyciągają do sal tłumy entuzjastów muzyki.

Muzyka Damage Control to niezwykle ekspresyjne połączenie nowoczesnych nurtów muzycznych, która pozostawia na słuchaczach bardzo dużo emocji. Wirtuozeria, która jest atutem tworzących zespół muzyków sprawia, że koncerty są niezwykłym widowiskiem pełnym energii, młodzieńczej werwy, ale i dojrzałego brzmienia, zyskując popularność i uznanie zarazem wśród publiczności jak i krytyków muzycznych.

Koncert w ramach JAZZ do Kwadratu
Miejsce: klub Kwadrat ul. Bankowa 28/30
Data: 8 grudnia 2007 Godz. 19.00
Bilety: sekretariat JCK ul. Bankowa 28/30, ul. 1 Maja 60

0 odpowiedzi na “Damage Control Jazz do Kwadratu”

Dodaj komentarz