Dla rowerzystów mapa w sieci

Dzięki cyklistom, którzy tuż po zejściu śniegu wyjadą w teren z profesjonalnym GPS-em, Jelenia Góra będzie miała internetową mapę tras rowerowych. Urządzenie z początkiem roku zakupiła i wydzierżawiła rowerzystom Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego. Mapa pojawi się w internecie z początkiem sezonu i będzie systematycznie uzupełniana.

GPS o wysokiej jakości posłuży do rejestracji przejazdu rowerzystów po danym szlaku, następnie na mapie zostaną naniesione poszczególne punkty z opisem trasy. Projekt ma być przez cały czas otwarty, a mapa będzie systematycznie uzupełniana kolejnymi opisami i zdjęciami.

– W tym roku chcielibyśmy zaplanować stworzenie baz rowerowych, które będą w internecie. Jeśli turysta przyjeżdża do nas w Karkonosze, Góry Izerskie, czy do Jeleniej Góry i chce zaplanować sobie wycieczkę, nie zawsze wie gdzie chce jechać – mówi Zbigniew Leszek, prezes Izersko-Karkonoskiego Towarzystwa Kolarsko – Narciarskiego.

Wówczas będzie mógł otworzyć stronę internetową i sprawdzić trasy. Będą tam podwyższenia terenu, wysokości, długość i trudność trasy oraz zdjęcia z opisem atrakcji, które na danej trasie będzie można zobaczyć. Wyjeżdżając w trasę nie trzeba mieć mapy, wystarczy GPS, który bywa dostępny nawet w komórkach.

Prace nad tworzeniem internetowej mapy mają się rozpocząć na przełomie marca – kwietnia br. Nad projektem będzie pracowało około 20 osób oraz chętni, którzy zgłoszą się do towarzystwa. – Z pierwszej mapy, która początkowo będzie dość uboga mieszkańcy i turyści będą mogli skorzystać od początku najbliższego sezonu rowerowego – zapewnia Z. Leszek.

Internetową mapę szlaków rowerowych będzie można znaleźć na stronie urzędu miasta Jelenia Góra – GPS – turystyka oraz w linku na stronie Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego i Izersko – Karkonoskiego Towarzystwa Kolarsko – Narciarskiego.

www.jelonka.com

Dodaj komentarz