II Mistrzostwa Polski w klęciu jak Szewc

Defetyści biją na alarm: sztuka konwersacji przeżywa ciężkie chwile, zaś jej przyszłość rysuje się w niewesołych barwach. Ludzie coraz rzadziej ze sobą rozmawiają, a jeśli już – to raczej krótko i w sposób niezbyt wyszukany. Zamiast własnych sądów i opinii z ich ust można usłyszeć monologi sprzedażowe lub cytaty z gazet i tak zwanych programów publicystycznych.

Mistrzostwa Polski w klęciu jak szewc

My chcemy pokazać, że jest jeszcze duch w Narodzie. Że Naród nie gęś i przynajmniej zakląć kwieciście potrafi. Że słynna na całym bożym świecie Polska Sztuka Obrażania nie umarła.

Podczas „II Mistrzostw Polski w klęciu jak Szewc” przekonamy się, jaka jest kondycja polskiego języka. Czy jest nadzieja, czy też należy się pakować?

Program

DZIEŃ I – KONKURS 11.09.2009 – wstęp wolny!

  • Doprowadzanie do „szewskiej pasji” zaczynamy w piątek 11 września o godz. 18 konkursem w Restauracji Kuźnia, gdzie znajomością retoryki popisywać się będą soliści, na co dzień zasłużeni artyści kabaretowi.
  • Zaszczytnej roli konferansjera podejmie się Grzegorz Żak, spiritus movens festiwalu, a wraz z publicznością górnolotną twórczość chłonąć będzie jury, w osobach: Artura Andrusa, Rafała Kmity i Artura Kusaja.
  • Wieczór uświetni występ kabaretu To Za Duże Słowo, konsekwentnie wytyczającego w Sztuce Obrażania nowe horyzonty.

DZIEŃ II 12.09.2009 – GALA – bilety: 45 zł w przedsprzedaży i 50 zł w dniu koncertu

  • Zwieńczeniem „Mistrzostw Polski w klęciu jak Szewc” jest Gala Finałowa, na którą uprzejmie zapraszamy w sobotę 12 września o godz. 18 do Hali Sportowej. Prowadzenie imprezy powierzone zostało znanemu z wysokiej kultury osobistej satyrykowi i poloniście Arturowi Andrusowi. Obok niego zobaczymy również laureatów piątkowego konkursu, którzy będą mieli okazję zaprezentować zwycięskie propozycje.
  • Danie główne to spotkanie z gwiazdami kabaretu: autorskie spojrzenie na wyrażanie emocji przedstawią kabarety Limo, Hrabi i Łowcy.B. Grzegorz Halama

JURY

  • Rafał Kmita – twórca i lider autorskiego Kabaretu Rafała Kmity, znanego obecnie pod nazwą Grupa Rafała Kmity, wielokrotnego laureata Paki i innych znaczących festiwali.
  • Artur Kusaj – satyryk i tekściarz przez lata związany z legendarnym Studiem 202. Dwukrotny zwycięzca Turnieju Łgarzy w Bogatyni. Autor programów kabaretowych, wystawianych m.in. w Teatrze Kalambur i w Teatrze Dramatycznym im. Modrzejewskiej w Legnicy.
  • Artur Andrus – na co dzień redaktor trójkowej „Powtórki z rozrywki”, gospodarz spotkań w warszawskiej „Piwnicy pod Harendą”, konferansjer różnych imprez kabaretowych, a poza tym poeta, autor tekstów piosenek, artysta kabaretowy, komentator „Szkła kontaktowego”

Mamy dla Was podwójne zaproszenia na uroczystą Galę Finałową. Prosimy przysłać e-maile z odpowiedzią na pytanie: „Kto zasiądzie w Jury II Mistrzostw Polski w klęciu jak Szewc”? Odpowiedzi wysyłamy na adres: wrocław@naszemiasto.pl W tytule umieszczamy hasło: szewc. Oprócz odpowiedzi podajemy także swoje imię i nazwisko. Z wylosowanymi osobami skontaktujemy się pocztą elektroniczną. Termin nadsyłania odpowiedzi do 09.09.2009r.

www.naszemiasto.pl

Dodaj komentarz