Izerska Gala

Znakomite zespoły folklorystyczne, De Mono, spektakl pełen światła i dźwięku oraz dyskoteka prowadzona przez didżejów Muzycznego Radia – oto punkty programu X Izerskiej Gali, na którą w sobotę i niedzielę (19 i 20 lipca) warto wybrać się do Mirska.

Areną zabawy będzie jak zwykle stadion. Sobotni program jest bardzo młodzieżowy – o godz. 18.30 zagra blues-rockowy zespół Whysky Dżem Band z Mirska. Godzinę później rozpocznie się wieczór hiphopowy. Wystąpią Ann Romith z Mirska i Gryfowa Śl., Progres Skład z Kamiennej Góry oraz RR Brygada i Don Guralesko z Poznania. O godz. 22 będzie można potańczyć, oglądając i słuchając gwiazdy wieczoru – białostocki Poparazzi. Potem, do pierwszej w nocy, publiczność poskacze w rytm przebojów Muzycznego Radia. Dyskotekę poprowadzą Dariusz Maląg i Anna Tarkota.

Jeśli ktoś chce jednak w sobotę przyjść na Galę z dzieckiem, też znajdzie coś dla siebie. Na godz. 14 zaplanowano Teatr Humoru (gry i zabawy dla dzieci), a na godz. 15.15 spektakl „Piraci kapitana Hucka” w wykonaniu aktorów z Łodzi. O godz. 16.15 w planie recital Szymona Małachowskiego, a o godz. 17 występ zespołu A jednak (rock-ska).

W niedzielę o godz. 14 Izerska Gala Folkloru – jarmark z rękodziełem artystycznym z wykonaniu lokalnych artystów, prezentacje tradycyjnych potraw, a przede wszystkim występy świetnych zespołów folklorystycznych: Dunawiec (Zbylutów), Zagajnik (Zagajnik), Rząsinianki (Rząsiny), Jarzębina (Skorzynice), Cisowianki (Henryków), Milikowianki (Milików), Bogdanki (Mirsk), Gościszowianki (Gościszów), Czernianki (Czerna), Podgórzanie (Kamień-Mroczkowice), Marysieńki (Radostaw), Smolniczanki (Leśna), Łużyczanki (Pobiedna), Sołtysowe Gryfinki (Proszówka).

O godz. 18.30 rozpocznie się koncert galowy z udziałem folkowego zespołu Psio Crew z Bielska-Białej i formacji tańca orientalnego Hayat z Jeleniej Góry. O 20.15 wręczone zostaną Izerskie Kryształy – nagrody dla ludzi zasłużonych dla Pogórza Izerskiego. O 21.30 zagra i zaśpiewa De Mono, po którym zaplanowano jeszcze spektakl typu światło i dźwięk.
Wstęp na wszystkie imprezy wolny. Na miejscu będą stoiska z jedzeniem i piciem.

www.nowiny.jgora.pl

Dodaj komentarz