Jasełka i kiermasz w Sobieszowie

Miejski Dom Kultury MUFLON w Jeleniej Górze Sobieszowie – oferuje w grudniu (poza stałymi formami pracy) koncerty i wystawy promujące młodych, utalentowanych artystów, w tym także związane tematycznie z okresem świąt Bożego Narodzenia, jak Kiermasz Świąteczny, czy wystawa Szopek Betlejemskich.

 • 13 grudnia od godz. 16. -Jarmark Świąteczny w sali widowiskowej Muflonu.
  Podczas kilkugodzinnej imprezy zorganizowanej wspólnie przez Miejski Dom Kultury Muflon we współpracy ze Szkołą Podstawową Nr 15 w Sobieszowie – będzie można posłuchać kolęd i zobaczyć Jasełka. Ponadto nabyć ozdoby choinkowe i świąteczne oraz wziąć udział w konkursie Szopek Bożonarodzeniowych i dekoracji świątecznych. Jasełka przedstawia dzieci z SP Nr 15, dalsza cześć artystyczną imprezy uatrakcyjnią występami zespoły z MDK Muflon.
  Jasełka przedstawią dzieci z SP Nr 15, a dalszą cześć artystyczną imprezy – uatrakcyjni występem zespół wokalny z MDK Muflon, prowadzony przez Jerzego Sowę.
 • 17 grudnia godz. 18. – otwarcie wystawy pokonkursowej SZOPKI BOŻONARODZENIOWE w Galerii Muflon (eksponowana będzie do 16 stycznia).
  Nagrodzone i wyróżnione Szopki Bożonarodzeniowe wykonane przez uczestników konkursu. Celem ekspozycji jest rozwijanie zdolności manualnych dzieci i młodzieży i praca z rodziną, poprzez kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych jako elementu kultury chrześcijańskiej i narodowej.
  Wystawie Szopek towarzyszyć będzie prezentacja pod nazwą „Anioły Szczęścia” przygotowana przez uczestników zajęć plastycznych w Muflonie.
 • 19 grudnia – „FOTOGRAFIA GRUDNIA 2008” – godz. 18.00 w Galerii Muflon. Podsumowanie konkursu fotograficznego, wręczenie nagród i wyróżnień dla laureatów. Autorami zdjęć i uczestnikami tego comiesięcznego konkursu mogą być wszyscy fotografujący. Termin zgłaszania zdjęć upływa 15 dnia każdego miesiąca. Wymagany format zdjęć – min. 13 x 18 cm.

Wystawy

 • – do 17 grudnia – wystawa pokonkursowa „Pojazd moich marzeń” w Galerii Dziecięcej „Kolor”. Na wystawie fantastyczne wyobrażenia przedziwnych pojazdów. W konkursie wzięło udział 37 uczniów z jeleniogórskich szkół podstawowych oraz gimnazjum ze Szklarskiej Poręby. Wśród nagrodzonych znalazły się prace: Sylwi Mazurkiewicz, Katarzyny Wołoszyn, Joanny Ulanowskiej, Jessiki Gawołek i Wiktorii Kaźmierczak.
 • 18 grudnia – 31 stycznia: wystawa plastyczna „Kartka świąteczna” w Dziecięcej Galerii „Kolor”. Kartki o tematyce świątecznej wykonano podczas zajęć plastycznych w pracowni MDK „Muflon” pod okiem instruktorki Jolanty Szewczyk.
 • do 31 grudnia – wystawa fotografii pt. Zabytki w krajobrazie – Sławomira Maleńczuka i Damiana Wiśniewskiego w Klubie Osiedlowym „Orlik” przy ul. Wita Stwosza 6. Autor jest uczniem Technikum Elektronicznego w Jeleniej Górze, laureatem konkursu „Zabytki w krajobrazie”, na wystawie prezentuje prace wykonane techniką cyfrową.
  Damian Wiśniewski jest uczniem II Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Norwida w Jeleniej Górze, który od roku uczestniczy w zajęciach fotograficznych w MDK „Muflon”, jest już laureatem konkursów „Fotografia miesiąca”, „Mój świat” i „Zabytki w krajobrazie”. Na wystawie prezentuje prace wykonane w technice analogowe.

www.nj24.pl

Dodaj komentarz