Jelenia Góra zaklęta w obrazach

Wystawa prac słuchaczek Karkonoskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Galerii N w Dolnośląskim Ośrodku Dokształcania Nauczycieli okazją do uroczystej, choć nieformalnej, inauguracji obchodów 900–lecia miasta.

„Jelenia Góra i okolice” to prezentacja malarstwa Krystyny Bohr, Małgorzaty Grębowicz, Ewy Maciejewskiej, Franciszki Promirskiej, Ireny Reguckiej–Grały, Danuty Rychter, Ireny Sękowskiej, Antoniny Sobierajskiej, Anny Strzyz i Jadwigi Witczak.

– Miejsca, które znamy od lat, artystki przedstawiły w swoich pracach we wspaniały sposób. Wśród nich są osoby, które mnie wychowywały i miały na mnie duży wpływ. Dziś mogę im podziękować, udostępniając naszą galerię na tę niezwykłą wystawę. Jelenia Góra jest miastem pięknym, które znamy i kochamy.

– Czy znamy swoje miasto? Czy potrafimy spostrzegać na swojej drodze coś ciekawszego niż wystawy sklepów? – pytała retorycznie zgromadzonych Bogusława Bogucka.

– Pośpiech i gonitwa uniemożliwiają nam przystanięcie i spojrzenie do góry. Dlatego zapraszam wszystkich na wielki trotuar, który znajduje się w naszej galerii. Tutaj macie okazję oglądnąć miasto z innej perspektywy, w spokoju i ciszy. Wokół nas jest tyle piękna, nie warto pędzić – zachęcała przybyłych na wernisaż.

Wystawa będzie czynna do 26 lutego.

Źródło: jelonka.com

Dodaj komentarz