Jelenie wrócą do obiegu

Będzie druga edycja monet okolicznościowych. Na rynek trafią nie tylko znane „4 jelenie””ale i „3 jelenie”. Nowe monety wejdą w obieg jeszcze w tym miesiącu.

– Mennica Polska dobije 20 tysięcy sztuk dukatów o nominale „4 jeleni” – poinformowała Katarzyna Młodawska, naczelniczka Wydziału Promocji i Polityki Informacyjnej Urzędu Miasta w Jeleniej Górze. – Będą się nieco różniły od poprzednich monet. Na awersie przy nominale „4” będzie wizerunek ratusza.

Prócz tego do obiegu wejdą nowe monety o nominale „3 jeleni”. – Będą miały trochę mniejszą średnicę – zapowiada naczelniczka. Oczywiście ich wartość rynkowa to 3 złote za sztukę. „Trzyjeleniówek” na rynek trafi 30 tysięcy sztuk.

Prócz tego, miasto zamówiło też 500 sztuk srebrnych jeleni (nominał 40). Te monety będą numerowane i do każdej zostanie dołączony certyfikat.

Jak mówi Katarzyna Młodawska, powiększy się też liczba punktów dystrybucyjnych. – Poprzednio wiele sklepów nie zgłosiło się do udziału w obiegu monet. Później ich właściciele żałowali. Teraz będą mogli dołączyć do istniejących już punktów – mówiła Katarzyna Młodawska.

Promocję nowych jeleni zaplanowano na 20 września a ich obieg na rynku potrwa do końca października.

www.nowiny.jgora.pl

Dodaj komentarz