Katastrofa budowlana na Śnieżce

Groźnemu w skutkach złamaniu uległa górna platforma budynku Wysokogórskiego Obserwatorium Meteorologicznego Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej na Śnieżce – informuje RMF FM.

Trzeci talerz

Górny dysk tej szalenie charakterystycznej budowli złamał się i zsunął w dół. W godzinach popołudniowych zobaczyli to inspektorzy budowlani, którzy weszli na Śnieżkę, by ocenić stan obserwatorium. W ubiegłym tygodniu, jak donosi RMF FM, popękały tam ściany i podłoga.

Dzisiaj inspektorzy budowlani mieli ocenić, czy praca w środkowej części budynku jest bezpieczna. Górna i dolna zostały zamknięte w ubiegły czwartek. Kiedy ekipa specjalistów po kilkugodzinnym marszu dotarła na górę, zobaczyła górny talerz złamany i leżący na śniegu – podaje RMF FM.

Obserwacje meteorologów – prowadzone tam od trzydziestu lat – zostały wstrzymane do odwołania.

Szlak na Śnieżkę i od strony polskiej i czeskiej został do odwołania zamknięty.

Ze stali

www.onet.pl

0 odpowiedzi na “Katastrofa budowlana na Śnieżce”

  1. Nie widzę problemu z naprawą. Śnieżka to jest taki szczyt na który trudno wejść ale łatwo wjechać. Trzeba tylko poczekać aż śnieg stopnieje. Jeśli będą pieniądze i chęci to na pewno uda się umieścić talerz na swoim miejscu w bardzo krótkim czasie. Poza tym to jest najważniejsze obserwatorium meteorologiczne w Polsce i i instytut nie może sobie pozwolić na zbyt długą przerwę w jego działaniu. Dla wielu "turystów" Śnieżka bez piwa na szczycie jest nie do wyobrażenia, a przecież restauracja też jest zamknięta – brakuje więc motywacji….

Dodaj komentarz