Koncerty Adwentowe w pałacach

Coraz ciekawsza jest oferta muzyczno – rekreacyjna w podjeleniogórskich pałacach, organizujących różne imprezy i koncerty w odrestaurowanych wnętrzach, bądź okalających je parkach. W pałacowych kuchniach serwowane są oprócz tego zarówno wykwintne, jak popularne, dania regionalne, a w salach obiektów urządzane wystawy, mające na celu popularyzację historii regionu oraz jego artystów.

W trosce o promocję regionu oraz popularność u gości – w przywróconych do dawnej świetności wnętrzach, na tarasach pałacowych i w parkach – organizowane są romantyczne koncerty, w wykonaniu zespołów kameralnych i wokalistów, jak też urządzane różne imprezy.

Odbywają się one systematycznie: w pałacach w Łomnicy, Staniszowie i w pałacu Paulinum w Jeleniej Górze.

Łomnica pałac

Pałac Łomnica od kilku lat oferuje wystawy i koncerty, którym patronuje Stowarzyszenie Pielęgnacji Kultury i Sztuki Śląskiej. Muzyka klasyczna i romantyczna rozbrzmiewa w kompleksach parkowych i salach pałacowych – w sezonie: w każdą pierwszą sobotę miesiąca.

Pałac w Łomnicy

Warto tu ponadto zapoznać się z stałą ekspozycją wystawową pt.: „Historia folwarków i ich właścicieli w Kotlinie Jeleniogórskiej” oraz: „Dolina zamków i ogrodów: Kotlina Jeleniogórska, wspólne dziedzictwo”.

Najbliższy koncert:

  • 13 grudnia godz. 17. – Koncert Adwentowy w odświętnie przystrojonej sali barokowej Małego Pałacu. Poza nastrojową muzyką będzie okazja do nabycia oryginalnych drobiazgów pod choinkę, zgromadzonych w punkcie ze świątecznymi upominkami i stroikami w Dużym Pałacu, oferującym obecnie produkty regionalnego rzemiosła artystycznego.

Pałac Paulinum w Jeleniej Górze przy ul. Nowowiejskiej podobnie poleca niedzielne koncerty o godz., podczas których wykonywane są popularne kompozycje muzyki, lekkiej, łatwej i przyjemnej kameralnym wykonaniu. Przy ładnej pogodzie koncerty odbywają się one na pałacowym tarasie.

W pałacu prezentowana jest ponadto wystawa: „Park Kulturowy Kotliny Jeleniogórskiej- obiekty zabytkowe na terenie parku” – autorstwa Krzysztofa Korzenia.
Pałac został laureatem w konkursie Generalnego Konserwatora Zabytków – Zabytek zadbany A.D. 2007.

Najbliższe koncerty i imprezy:

  • 14 grudnia godz. – koncert w wykonaniu kwartetu gitarowego PF GUITARE QUARTET z Czech. (wstęp wolny ale jest rezerwacja miejsc).
  • 31 grudnia – Sylwester 2008/2009 przy pięcioosobowym zespole muzycznym Czerwone Buty

Pałac Staniszów podobnie zaprasza na wieczory koncertowe w okresie letnim w angielskim parku krajobrazowym, a ponadto w komnatach pałacowych. Galeria sztuki prezentuje natomiast ,malarstwo, grafikę, rzeźby i ceramikę najbardziej znanych artystów regionu jeleniogórskiego.

Najbliższy koncert w pałacu:

  • 25 grudnia – „Koncert Świąteczny” w sali balowej pałacu. Wykonawcy: – Katarzyna Grabosz – mezzosopran, – Marcin Grabosza – fortepian.

www.nj24.pl

Dodaj komentarz