Koniec z darmowym parkowaniem

W centrum Jeleniej Góry jest coraz mniej miejsc, gdzie można za darmo zaparkować samochód. Kilka dni temu zniknęło kolejne z nich.

Chodzi o plac między rzędem kamienic przy ul. Wolności, nieopodal siedziby Narodowego Funduszu Zdrowia. Do tej pory kierowcy mogli zostawić tam auta, nic za to nie płacąc.

Od kilku dni teren jest ogrodzony i pozostawienie tam auta jest płatne. Ceny są takie same, jak na innych parkingach w mieście.

– To bardzo zły pomysł – mówi Andrzej Koralewicz, kierowca. Przyjechał do ośrodka medycyny pracy. – Nie ma jak podjechać, bo wszystkie okoliczne parkingi są płatne. Przyjechałem tylko odebrać zaświadczenie, to zajmie mi góra 10 minut, a będę musiał zapłacić złotówkę – wylicza. – Niedługo ludzie zaczną pobierać opłaty za przejście chodnikiem.

– To teren prywatny, dlatego własciciel pobiera opłaty – wyjaśnił nam parkingowy. Gorsza wiadomość dla kierowców jest taka, że niedługo w ogóle nie będzie tam można zostawić samochodu. W przyszłym roku miejsce zmieni się w plac budowy. Właściciel terenu zamierza tam wybudować kamienicę. Jedyny plus jest taki, że dziki przez lata teren zostanie uporządkowany i zagospodarowany.

www.nj24.pl

Dodaj komentarz