Nagroda dla przewodnika ze skrzatami

„Przewodnik Szklarska Poręba. Magiczne miasto Ducha Gór” otrzymał II miejsce na XIX Ogólnopolskiego Przeglądu Książki Krajoznawczej i Turystycznej. Nagrodzone wydawnictwo opublikowane zostało przez Wydawnictwo Poligrafia AD REM. Jest to bajkowy przewodnik dla dzieci z opowieściami o przygodach karkonoskich skrzatów autorstwa Marii Nienartowicz.

Prowadzi po ciekawych i magicznych miejscach Szklarskiej Poręby, pokazując ją najmłodszym turystom. W książeczce można znaleźć m.in.: karty do gry, notes, kredki, pocztówka do samodzielnego namalowania i papierowe zakładki. Jest to również porcja dobrej lektury dla maluchów. Dla rodziców – pomoc w organizacji wypraw i informacje. Redakcją przewodnika zajęła się jego pomysłodawczyni – Regina Chrześcijańska. Wydawnictwo to jest również jednym z elementów Magicznego Szlaku Ducha Gór, który został uhonorowany ostatnio mianem „Najlepszego produkt turystycznego 2010 powiatu jeleniogórskiego”.

” Szklarska Poręba. Magiczne miasto Ducha Gór” został wydany w serii „Bajkowych przewodników dla dzieci. W tej samej serii można znaleźć przewodniki m.in. po Karpaczu i Jagniątkowie.

Uroczyste wręczenie nagród podczas Ogólnopolskiego Przeglądu Książki Krajoznawczej i Turystycznej odbędzie się 22 października o godz. 12.00 w sali B, hali 14 B na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wszystkie publikacje zgłoszone do Przeglądu będą prezentowane podczas targów TOUR SALON w pawilonie 5, na stoisku 205

Dodaj komentarz