Nowy parking pod Kopą

Właściciel kolei krzesełkowej na Kopę rozpoczął budowę parkingu w pobliżu dolnej stacji kolei. Parking ma być bezpłatny dla osób, które kupią bilety na kolej linową. Przetarg na dzierżawcę parkingu miejskiego pod Kopą został unieważniony.

Parking powstaje pomiędzy dolną stacją a budynkiem Orlinka. W pobliżu są miejska parkingowe należące do miasta, na które na razie też nie trzeba płacić. Przetarg na wybór dzierżawcy tego parkingu został unieważniony.

Zwycięzca przetargu okazał się – w ocenie władz miasta – osobą, której wiarygodność budziła zastrzeżenia. Mówiąc jaśniej – cena, jaką zaproponowała ta osoba, wydawała się zbyt niska, by interes mógł być opłacalny. Władze bały się, że gdyby biznesmen przekonał się o tym, mógłby zwinąć manatki i uciec zostawiając miasto z parkingiem bez gospodarza w szczycie sezonu zimowego.

Wkrótce będzie drugi przetarg. Dzierżawca będzie zarządzał parkingiem tylko do końca kwietnia. Później – wedle zamierzeń władz Karpacza – zacznie obowiązywać system miejskich parkometrów.

www.nj24.pl

Dodaj komentarz