Orkiestra Owsiaka zagra po raz XVII

Orkiestra Owsiaka w tym roku gra po raz XVII! Wielki Finał Orkiestry Świątecznej Pomocy już w najbliższą niedzielę, 11 stycznia. Tym razem zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na aparaturę do wczesnego wykrywania nowotworów u dzieci.

W Jeleniej Górze Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy został połączony z kulminacją Karkonoskiego Festiwalu Światła. Koncerty muzyczne rozpoczną się na Placu Piastowskim w Cieplicach o godzinie 15 występem zespołu VENA VALLEY (pop rock). Na scenie pojawią się takie grupy, jak: BLUES DOCTORS, LENIWIEC (godz.18), a na finał ELEKTRYCZNE GITARY (godz. 20.15). Wcześniej KARKONOSKI FESTIWAL ŚWIATŁA oświetli wszystkich, wysyłając największe światło do nieba, widoczne na 1000 m. W programie Wielka Gala Światła – pokaz laserów i sztucznych ogni.

Nie zabraknie oczywiście licytacji, występów tancerzy ognia (o godz. 17.30). Dla dzieci w salach Politechniki Wrocławskiej od godziny 10 do 15 przygotowano Światło-Cuda, czyli zabawy ze światłem, hologramy, lasery.

Górska Orkiestra Świątecznej Pomocy gra tradycyjnie w Schronisku Samotnia w Karpaczu przez dwa dni: w sobotę 10 stycznia w godzinach 11-20 i w niedzielę, 11 stycznia w godzinach 12-14.30. W programie spotkania z himalaistami.

W Bolesławcu Orkiestra Owsiaka grać będzie w rozmaitych punktach miasta: Piwnicy Paryskiej, Opałkowej Chacie, Gospodzie Kruszyna, Księgarni Agora. Początek działań od godz. 10 w niedzielę, 11 stycznia. Centrum aukcji, koncertów, loterii i pokazów w Galerii Concordia od godziny 13 do 20! Nie zabraknie występów kabareciarzy, bardów, zespołów rockowych. Zagrają między innymi: Dead People, „59-700”, a na finał „GlinoludoBand”.

W Kamiennej Górze Finał Orkiestry Owsiaka rozpocznie się o godz. 14 w Centrum Kultury. Impreza przebiegnie pod hasłem: „Poezja i piosenka z serduszkiem”. Przedszkolaki zaprezentują wiersze z sercem, a młodzież – piosenki z sercem. Przewidziano również licytacje (między innymi kamiennogórska policja licytować będzie mecz paintball z komandosami policyjnymi) i potyczki pomiędzy szkołami. Przed światełkiem do nieba zaśpiewa Dariusz Tabiś, a na finał wystąpi Wojtek Kania i grupa młodzieżowa „Zakaz palenia”.

W Gryfowie Śląskim zapowiada się rockowy finał WOŚP. Koncerty na Rynku od godziny 16 aż do 22. Na scenie pojawią się jeleniogórskie formacje: „Modliszka” (godz.20) i „Leniwiec” (godz. 20.45).

We Lwówku Śląskim Orkiestra Owsiaka tradycyjnie wypełni sień Ratusza i Rynek. Start o godzinie 13. Impreza rozpocznie się loterią i prezentacją przedmiotów na aukcję. Koncerty przewidziano od godziny 16, zagrają między innymi zespół „Za kratą” i bolesławiecki „59-700”. 30 wolontariuszy kwestować będzie na ulicach miasta.

Działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Zgorzelcu skoncentrują się na placu przed Centrum Sportowym. Już od godziny 13 będzie można oglądać pokazy ratownictwa, wziąć udział w koncercie orkiestry dętej z Turowa i aukcji. Teatr Żywy z Bielawy podejmie działania uliczne na placu i ulicach Zgorzelca. Mieszkańcy miasta ponownie spotkają się na placu o godz. 19. Przed światełkiem do nieba pokazy ognia zapewnią aktorzy z Bielawy.

www.nj24.pl

Dodaj komentarz