Oświetlenie w Przesiece

Przez dziesięć lat mieszkańcy domów przy ulicy Bukowy Gaj w Przesiece przekonywali władze gminy Podgórzyn do postawienia oświetlenia ulicznego. Gdy dopięli swego, część ludzi zaczęła protestować przeciwko lampom. Uważają oświetlenie za szkodliwe.

Bukowy Gaj to urokliwy zakątek Przesieki w bok od głównej drogi. Anna Polak i Marek Mikusiński należą do tych, którzy starali się o oświetlenie. Mają dość egipskich ciemności. Uważają, że dzięki lampom będzie bezpieczniej i wygodniej.

– Kiedyś włamano się do mojego garażu – przypomina pani Polak. – Poza tym chodzi nam przecież tylko o oświetlenie fragmentu drogi – od skrzyżowania. Jeśli komuś oświetlenie przeszkadza, nie trzeba stawiać go obok domów osób, które go nie chcą.

– Żyjemy przecież w dwudziestym pierwszym wieku – mówi Marek Mikusiński. – Co będzie w razie jakiegoś nieszczęścia? Jak trafi do nas Straż Pożarna czy pogotowie ratunkowe?

– Mieszkańcy starali się o oświetlenie od około dziesięciu lat – opowiada wójt gminy Podgórzyn Anna Latto. – Nie było żadnych głosów przeciwnych. Podjęliśmy decyzję, że oświetlenie wykonamy. Wykonany został projekt. Zwróciliśmy się do starostwa powiatowego o pozwolenie na budowę.

Cały artykuł w najnowszych „Nowinach Jeleniogórskich” nr 47/2008
www.nj24.pl

Dodaj komentarz