Piechowice będą miały "Orlika"

Nowoczesne boisko ze sztuczną nawierzchnią powstanie wkrótce w Piechowicach. – Zgłosiliśmy się do programu. Jeszcze w tym roku nastąpi otwarcie – mówi Krzysztof Raczek, zastępca burmistrza.

– Mamy zrobione plany, adaptacje i już wystąpiliśmy o pozwolenie na budowę – mówi Krzysztof Raczek. Obiekt ma powstać przy Szkole Podstawowej w Piechowicach, obok hali sportowej.

Piechowicki Orlik będzie kosztował 1,4 mln złotych. To sporo, w innych gminach średnio taka inwestycja kosztuje niewiele ponad milion złotych.
– Tak, ale do zespołu boisk i szatni dokładamy bieżnię i skocznię w dal. To inwestycja, która będzie służyła na lata – mówi zastępca burmistrza. Połowę z tej kwoty gmina dołoży z własnego budżetu.

Jak mówi Krzysztof Raczek, otwarcie nastąpi jeszcze w tym roku, być może już pod koniec wakacji.

Piechowice to kolejna gmina, która dołączyła do sztandarowego programu rządu Donalda Tuska. Orliki w ubiegłym roku powstały m.in. w Jeleniej Górze, Lwówku Śląskim czy Gryfowie. Wszędzie tam boiska cieszą się dużym zainteresowaniem. W stolicy Karkonoszy młodzież gra tam do późnego wieczora, nawet w chłodne dni. – Tak samo ma być w Piechowicach – planuje Krzysztof Raczek.

Lech Poznań w Piechowicach

Jak potwierdził Krzysztof Raczek, wkrótce w piechowickiej hali zagoszczą piłkarze lidera ekstraklasy – Lecha Poznań. Drużyna wybiera się na zgrupowanie do Szklarskiej Poręby w dniach 21-29 stycznia. Zawodnicy będą m.in. trenowali w Piechowicach.

www.nj24.pl

Dodaj komentarz