Pieniądze dla klubów sportowych

Pół miliona złotych – tyle przeznaczył zarząd województwa dolnośląskiego na poprawę bazy sportowej. Pieniądze podzielono w tym tygodniu. Najwięcej, bo ponad 34 tysiące złotych, otrzymało stowarzyszenie Bieg Piastów.

– Planujemy poszerzenie trasy na odcinku 1,5 km, począwszy od startu – powiedział nam Julian Gozdowski, prezes Biegu Piastów. Całe zadanie będzie kosztowało o wiele więcej, bo 200 tysięcy złotych, ale z dotacji z województwa Julian Gozdowski jest zadowolony. – Będziemy wykonywać to zadanie etapami – powiedział.

Poszerzenie trasy będzie miało potrójną korzyść. Po pierwsze: na starcie zmieści się więcej zawodników, co będzie ważne zważywszy, że bieg należy do światowej ligi Worldloppet. Po drugie, ułatwi to dojazd do tras wyczynowych. No i po trzecie, na polanie powstanie w ten sposób naturalna trasa sprinterska o długości 1500 metrów.

Z klubów naszego regionu powody do zadowolenia mają działacze Olimpii Kowary, otrzymali oni na poprawę zaplecza treningowo-socjalnego 30 tysięcy złotych. Klub Olimpia II Pagaz Krzeszów otrzymał 20 tysięcy na remont szatni na boisku, tyle samo na identyczne zadanie otrzymał Mitex Podgórzyn. Boleslavia Bolesławiec na utworzenie centrum lekkoatletycznego otrzyma 15 tysięcy złotych.

Czarni Przedwojów dostali 11 tysięcy złotych na remont płyty boiska, a Śnieżka Karpacz 10 tysięcy złotych na remont siłowni i sali sportowej. Listę drużyn z naszego regionu zamyka Jeleniogórski Klub Sportowo-Rekreacyjny Borowice, który otrzymał 8 tysięcy złotych na przystosowanie bazy do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Łącznie o dotacje ubiegało się 40 klubów z Dolnego Śląska, pieniądze otrzymało 26.

www.nowiny.jgora.pl

Dodaj komentarz