Pierwsza galeria handlowa rusza w Jeleniej Górze

Jelenia Góra ma pierwszą nowoczesną galerię handlową. Już za tydzień, 27 lutego, najsilniejszy człowiek w Polsce – Mariusz Pudzianowski – otworzy ten obiekt. Będzie to Centrum Handlowe Zabobrze, które powstało przy hipermarkecie Tesco. Dzięki temu mieszkańcy będą mogli robić zakupy w 45 sklepach i punktach usługowych.

Obok znanych międzynarodowych i polskich marek, swoje produkty zaoferują również lokalni przedsiębiorcy.

W galerii swoje sklepy będą miały głównie marki odzieżowe: Orsay, Pretty Girl, Camaieu, Takko, ale też obuwnicze, jak Deichmann czy CCC. Są też punkty ze sprzętem elektroniczno-komputerowym. Po zakupach będzie można wypić kawę w kawiarni Classico Cafe. Nie zabraknie również sklepów z biżuterią, bielizną i ze sprzętem sportowym.

– Bardzo się cieszę, że wreszcie będzie takie miejsce w Jeleniej Górze. Ponoć znajdziemy tam także pralnię, pocztę i punkt dorabiania kluczy – mówi uradowana Zofia Pieczybok z ul. Kiepury na Zabobrzu.

Jak zapewnia Michał Kubajek z działu marketingu sieci Tesco, w nowym centrum znajdzie się miejsce na mniejsze, wolno stojące punkty handlowe.
– Z takiej oferty będą mogły skorzystać osoby prowadzące handel sezonowy lub takie, które nie potrzebują dużej powierzchni – wyjaśnia Kubajek.

Do tej pory w mieście była tylko Galeria Karkonoska, której, niestety, daleko do nowoczesnych obiektów tego typu. Dodajmy, że jesienią Jelenia Góra wzbogaci się o kolejną galerię. Będzie to Pasaż Grodzki, którego budowa jest już na ukończeniu. Obiekt wyrósł w samym centrum i wpisał się w zabudowę Starego Miasta.

Następne galerie mają powstawać w mieście w kolejnych latach. Jedna z nich stanie w miejscu istniejącego od 10 lat hipermarketu Carrefour (wcześniej Hypernova), który ma zostać zburzony. Wniosek w tej sprawie inwestor złożył już w magistracie, jednak nie wiadomo, kiedy obiekt miałby zniknąć z powierzchni ziemi.

Od kilku lat nie może ruszyć zapowiadana budowa galerii Focus Park przy ul. Kilińskiego. Rozległy teren w centrum miasta świeci pustkami, a inwestor przesuwa wciąż termin rozpoczęcia prac.

Otwarcie galerii Zabobrze może być początkiem boomu na takie obiekty w Jeleniej Górze. Przez kilka ostatnich lat mieszkańcy byli zmuszeni jeździć na większe zakupy do Wrocławia. Teraz kolejni inwestorzy chcą otwierać galerie. Oprócz Zabobrza, Pasażu Grodzkiego i Focus Parku, mała galeria handlowo-usługowa z restauracją ma powstać obok parkingu przy ul. Pijarskiej. Na Zabobrzu Irlandczycy chcą wybudować minicentrum handlowe, a na terenie dworca PKS Holendrzy zamierzają wznieść kompleks handlowy.

Polska Gazeta Wrocławska Mariusz Junik

Dodaj komentarz