Puchar Samotni odwołany

Z przykrością informujemy, że z powodu złych warunków narciarskich i wynikającej z tego braku zgody KPN musimy odwołać Puchar Samotni.
Do zobaczenia za rok na XXX Pucharze Samotni.Oby śnieg nam dopisał.

Szkoła Górska

Dodaj komentarz

Puchar Samotni odwołany

W tym roku po raz pierwszy od wielu lat Puchar Samotni został odwołany, pomimo jeszcze dużej ilości śniegu zalegającego w Żlebie. Kiedy w końcu warunki ustabilizowały się, Karkonoski Park Narodowy nie wydał zgody na organizację zawodów w tak późnym terminie.
Pobyt w tym czasie tak dużej ilości zawodników w Kotle Małego Stawu mógłby źle wpłynąć na gniazdujące tam rzadkie gatunki ptaków.

Mamy nadzieje, że w przyszłym roku aura będzie nam bardziej sprzyjała.

Bardzo prosimy o zaopatrzenie się w pipsy lub w płytki Recco, ponieważ od kolejnych zawodów staną się one obowiązkowym wyposażeniem zawodników startujących w Pucharze. Zdajemy sobie sprawę, że dla niektórych osób byłby to zakup tylko na tę okazję, dlatego będziemy negocjować z firmami produkującymi urządzenia antylawinowe możliwość ich wypożyczenia dla części zawodników.

Dziękujemy wszystkim, którzy w tym roku pomagali przy organizacji zawodów.
Szczególnie Tadeuszowi Skowrońskiemu a także Panu Adamowi Grodzkiemu, Panu Romanowi Rafie i Sylwiuszowi Gajkowi za ufundowanie wspaniałych nagród. Będą czekały przez rok na zwycięzców.

Termin przyszłorocznych zawodów ogłoszony będzie w styczniu 2009.

Do zobaczenia.

W imieniu niepocieszonych organizatorów

Magdalena Siemaszko Arcimowicz

Dodaj komentarz