Rajd Rowerowy Izerka – Jakuszyce

Stowarzyszenie Bieg Piastów, wspólnie z czeską gminą Korenov, zakończyła realizację projektu pn. „Droga rowerowa Jizerka – Jakuszyce” prowadzonego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007-2013.

W ramach zadania po polskiej stronie została zrekonstruowana część ścieżki rowerowej, która pozwala na ominięcie drogi krajowej nr 3. Nowa trasa połączyła zjazd w stronę schroniska Orle z istniejącą rolkostradą.

W związku z zakończeniem projektu, wspólnie z czeskim partnerem organizujemy Międzynarodowy publiczny przejazd rowerowy.

Impreza obędzie się w niedzielę, 26 czerwca 2011r.

Start grupy czeskiej odbędzie się o godzinie 10:00 z osady Jizerka, Morina (parking). O 11:00 spotkamy się na Polanie Jakuszyckiej, gdzie wspólnie z uczestnikami z polskiej strony będziemy czekać na rowerzystów z Czech. Po krótkim poczęstunku o godzinie 12:00 międzynarodowa grupa pojedzie do osady Jizerka Morina. Stamtąd, po poczęstunku, grupa polskich rowerzystów wystartuje w kierunku Polany Jakuszyckiej (start ok. 14:00).

Zapraszamy wszystkich miłośników jazdy na rowerze do udziału w imprezie.

Dodaj komentarz