Recital Tadeusza Pszonki

Mając na uwadze popularność Niedzielnych Koncertów Promenadowych, które w lipcu proponują głównie melodie z operetki, Scena Animacji Teatru Jeleniogórskiego postanowiła na swą scenę zaprosić także operę.

W najbliższą niedzielę w Teatrze Zdrojowym inaugurujemy nowy cykl, czyli „Przegląd miniatur operowych”. 20 lipca o godz. 19 w recitalu zawierającym pieśni kompozytorów europejskich wystąpi Tadeusz Pszonka, a program poprowadzi Tadeusz Wnuk, aktor Teatru Jeleniogórskiego (T. Wnuk jest absolwentem wrocławskiej Akademii Muzycznej, od kilku lat reżyseruje spektakle dyplomowe absolwentów swej Alma Mater).

Tadeusz Pszonka – tenor, absolwent Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu, uczestnik wielu kursów mistrzowskich m. in. u prof. Eugeniusza Sąsiadka, prof. Gerharda Kahrego, prof. Edith Mathis, Carlo Bergonciego, Thomasa Hampsona. Laureat Konkursu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu i Konkursu Wokalnego w Dusznikach Zdroju, wyróżniony na Konkursie Wokalistyki Operowej im. A. Didura w Bytomiu. Był solistą Państwowej Opery we Wrocławiu, Teatru Wielkiego w Warszawie, Teatru Muzycznego Roma w Warszawie, Wiedeńskiej Opery Kameralnej. Występuje na tak renomowanych estradach jak: Gewanhaus w Lipsku, Filharmonia w Monachium, Wiedeński Konzert Haus, Wiedeński Hofburg, Tonhalle w Zurichu, Kurhaus w Wiesbaden, Japońska Filharmonia Narodowa w Tokio, Filharmonia w Bernie i Pradze, Zurichu, Brnie, Warszawie i in.

„Pieśni Europy”

Recital Tadeusza Pszonki

prowadzenie – Tadeusz Wnuk

Teatr Zdrojowy – 20 lipca 2008 – godzina 19 – wstęp wolny

Dodaj komentarz