Rodzinny Rajd Rowerowy do Starej Kamienicy

W niedzielę rowerzyści z Izersko-Karkonoskiego Towarzystwa Kolarsko-Narciarskiego zorganizowali Rodzinny Rajd Rowerowy, którego jest wspólne poznawanie piękna naszego regionu, miłe spędzenie niedzieli w towarzystwie innych rowerzystów oraz nawiązanie nowych przyjaźni z osobami, które aktywnie odpoczywają na rowerze.

Rodzinny Rajd do Starej Kamienicy

W wycieczce uczestniczyli bikerzy startujący regularnie w maratonach mtb oraz amatorzy mało jeżdżący na rowerach. Podczas aktywnej jazdy (treningu) nie zauważamy piękna przyrody i krajobrazu. Jazda w grupie daje możliwość rozmów, dyskusji, podziwiania piękna przyrody i aktywnego wypoczynku. W grupie ok.30 osób wyjechaliśmy z Jeleniej Góry do Starej Kamienicy gdzie odbywał się konkurs zaprzęgów konnych. Była to pięknie zorganizowana impreza.

Wyprawa Towarzystwa Izersko Karkonoskiego

Podziwialiśmy piękne konie arabskie, zaprzęgi konne i konkurs. Powrót ze Starej Kamienicy przez Wrzeszczyn i Perłę Zachodu. Ścieżka rowerowa na Perłę Zachodu odremontowana położono nowy dywanik asfaltowy i utwardzono pobocza.

Najmłodszą uczestniczką wyprawy była trzyletnia Jagódka z Jeleniej Góry, która jadąc w specjalnym siedzeniu na bagażniku dzielnie zniosła trudy rajdu rowerowego. Członek naszego towarzystwa rowerowego Bolesław Osipik zorganizował w sobotę akcję sprzątania ścieżki rowerowej na ulicy Sudeckiej. Efekt jego działań jest już widoczny. Droga rowerowa poprzednio zarośnięta piękna śmieci została uprzątnięta, wykoszono trawę z poboczy oraz pozbierano szkła i śmieci do przygotowanych worków.

We wrześniu ruszy pierwszy etap budowy drogi rowerowej „Dolina Kamiennej”, która połączy Zabobrze z Cieplicami. Zachęcam do korzystania z tej drogi od ulicy Kasprowicza poprzez ulicę Nadbrzeżną wzdłuż rzeki Kamiennej do Cieplic, naprawdę fajna trasa dla rowerzystów.

W niedzielę 26 lipca wszystkich rowerzystów zapraszam do kapliczki Św. Anny w Proszówce koło Gryfowa Śląskiego, gdzie odbędzie się wyścig i festyn. Szczegóły spotkania i wyjazdu opublikujemy w lipcu.

Krzysiek Pik

Dodaj komentarz