Schronisko Sowa i Orzeł

19 sierpnia 2006 roku – wycieczka z Wielkiej Sowy poprzez Sokolicę, Sowę. Po drodze 2 schroniska: Sowa i Orzeł.

Schronisko Sowa

Obiekt mieści się na 900 m n.p.m. pod szczytem Wielkiej Sowy. Panuje tutaj autentyczna górska i turystyczna atmosfera.

Okolica jest świetnym terenem do uprawiania kolarstwa górskiego, turystyki i narciarstwa biegowego. Poniżej – niedaleko – w Rzeczce i Sokolcu znajduje się cała sieć wyciągów narciarskich.

Dojazd samochodem możliwy jest tylko w lecie przy sprzyjających warunkach pogodowych i tylko dla doświadczonego kierowcy, który zna drogę. Auto można natomiast zostawić na strzeżonym parkingu na Przełęczy Sokolej.

Informacje dodatkowe

  • Schronisko SOWA-EULENBAUDE jest to jedno z najstarszych (budynek z r. 1895.) obiektów tego typu w Górach Sowich istniejących do dzisiaj. W ostatnich latach odbył się generalny remont obiektu, podczas którego częściowo udało się odtworzyć historyczny wygląd budynku.
  • Unikalne położenie na stoku Wielkiej Sowy (900 m n.p.m.), niedaleko od wieży widokowej na jej szczycie. Dojazd samochodem jest tylko warunkowo możliwy. Przy dojeździe i odjeździe gości bagaże są przewożone.
  • Schronisko jest idealnym miejscem pobytu dla turystów pieszych, rowerzystów i narciarzy. Na wysokość schroniska prowadzą 2 wyciągi narciarskie – od wyciągów 8 minut do obiektu bez znacznych różnic w wysokości terenu. Dalsze wyciągi narciarskie(Sokolec-Rzeczka)w pobliżu. Tam także wypożyczalnia sprzętu narciarskiego.
  • W budynku do dyspozycji jest 8 pokoi 4-osobowych, cena łóżka wynosi 18 zł. Pokoje są jak zwykle w schroniskach bez łazienki. Do dyspozycji gości są w tej chwili 3 łazienki z prysznicami (ciepła woda całodobowo).

Schronisko Orzeł

Schronisko „Orzeł”, położone jest w centralnej części Gór Sowich na południowym zboczu Wielkiej Sowy, powyżej miejscowości Sokolec i Rzeczka, na wysokości 875m n.p.m.
Atrakcyjne ceny i otrzymany w ich ramach komfort, nowoczesne łazienki, świetna kuchnia i niepowtarzalny klimat „Piwnicy pod Orłem” są głównym powodem dla którego wielu gości wraca tutaj wielokrotnie.

Atrakcje

  • Przy schronisku dwa wyciągi narciarskie.
  • Istnieje możliwość organizowania imprez okolicznościowych, „Piwnica pod Orłem” , rajdów itp., połączonych z pobytem na świeżym powietrzu – ognisko, grill, zabawy na boisku, czy korzystanie z basenu kąpielowego lub kortów tenisowych oddalonych 500 m od schroniska.
  • W okresie letnim i jesiennym, bliskość lasów daje możliwość zbierania obficie występujących jagód, malin grzybów. Późną jesienią odwiedzanie rykowisk pozostawia niezapomniane wrażenia.

Dodaj komentarz