Skwer Radiowej Trójki

Na skwerku Radiowej Trójki pojawiła się ekipa MZGL, która wcześniej kilkaset metrów dalej rozkopała skwer przy ulicy Turystycznej. Trudno nie odnieść wrażenia, że prace odbywają się w sposób chaotyczny i coś próbuje się zrobić na ostatnią chwilę.

W służbach komunalnych zapanowało pospolite ruszenie, bo za kilka dni święto – 10-lecie współpracy Szklarskiej Poręby z Programem Trzecim Polskiego Radia. 27 lipca odsłonięte zostaną kolejne usta radiowców: Wojciecha Manna, Grzegorza Wasowskiego i Krzysztofa Skowrońskiego. Tymczasem Skwer Radiowej Trójki jeszcze kilka dni temu wyglądał bardzo źle. Z pracami porządkowymi czekano do ostatniej chwili. Dziś trudno powiedzieć, na co liczono w magistracie. Urzędnicy odpowiedzialni za obecną sytuację winę zrzucają na dzierżawcę terenu, który ich zdaniem w myśl umowy powinien dbać o skwer. A dzierżawca odpowiada, że wywiązuje się z umowy. Ostatecznie na Skwer Trójki weszła ekipa MZGL. Do prac porządkowych przystąpił też dzierżawca. Teren w połowie wakacyjnego miesiąca, w szczycie letniego sezonu, jakoś udało się doprowadzić do ładu.

O ładzie trudno mówić w przypadku skweru przy ulicy Turystycznej. Jak zapowiada kierownictwo MZGL, tam remont ma zakończyć się do końca miesiąca. Dlaczego do prac nie przystąpiono w kwietniu lub w maju? – Pieniądze na ten cel znalazły się pod koniec maja, kiedy rada miasta podjęła stosowane zmiany w budżecie – wyjaśnia burmistrz Arkadiusz Wichniak. – Wcześniej ich nie było, ale pojawiły się drobne nadwyżki budżetowe, które mogliśmy na ten cel przeznaczyć. Skwer na Turystycznej byłby już ukończony, gdyby nie problemy ze Skwerem Trójki, na który skierowani zostali pracownicy.

Jak informuje Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej, przy ulicy Turystycznej wyremontowane zostaną alejki, ławki, zasadzone zostaną nowe kwiaty i krzewy. Odrestaurowana została „szachownica”, pojawi się też ogrodzony plac zabaw dla dzieci.

– Musieliśmy zlikwidować zabawki na Skwerze Trójki bo nie spełniały już żadnych norm – wyjaśnia burmistrz. – Podobnie jest z zabawkami na skwerze przy Esplanadzie. Te również zostaną rozebrane i w części przeniesione na Turystyczną. Dokupimy nowe urządzenia.

Skwer ma być monitorowany przez podobny system kamer jak na parkingu przy ulicy Turystycznej. Zdaniem MZGL skutecznie to odstraszy wandali. Znikną też miłośnicy tanich win. Pod warunkiem, że strasz miejska będzie reagować.

www.szklarskaporeba.org

Dodaj komentarz