Sudety Środkowe

Sudety Środkowe. Po obu stronach granicy

”Sudety Środkowe. Po obu stronach granicy” to druga część cyklu, w której powędrujemy przez Góry Bardzkie, Orlickie i Stołowe, także po ich czeskiej stronie. Wystarczy przekroczyć granicę, aby kilka kilometrów dalej znaleźć się w świecie bajkowych zamczysk, masywnych schronów i podziemi. Książka jest bogato ilustrowana zdjęciami, rycinami i archiwalnymi fotografiami.

Jakie skarby kryją forty w Górach Bystrzyckich? Czy żołnierze SS odprawiali tajne obrzędy przy Drodze Goeringa? Jak odnaleziono jedyną w Europie Wschodniej kopię Całunu Turyńskiego? Kto ukrył pierścień czeskiego reformatora? To tylko część pytań, na które znajdziecie odpowiedzi w „Sudetach Środkowych po obu stronach granicy”. Tym razem Joanna Lamparska, autorka „przewodników innych niż wszystkie” prowadzi przez góry, także po ich czeskiej stronie. Wystarczy przekroczyć granicę, żeby znaleźć się w krainie wspaniałych zamczysk, gigantycznych, ciągnących się kilometrami pod ziemią twierdz z lat 30. XX wieku, uroczych wioseczek, bajkowych rezydencji oraz znakomitej kuchni. Mnóstwo ciekawostek i anegdot sprawia, że tę książkę czyta się jak powieść przygodową. Dlatego właśnie to kolejny przewodnik inny niż wszystkie.

Joanna Lamparska: ”Sudety Środkowe. Po obu stronach granicy”. Wydawnictwo ASIA-PRESS, Wrocław 2003, stron 296, miękka okładka, liczne czarno-białe zdjęcia.

Dodaj komentarz