Summit Series w drodze do Polski

Rozpoczął się wyjątkowy festiwal wspinaczkowy – The North Face Summit Series Road Trip.
26 kwietnia po raz pierwszy zawita do Polski. We Wrocławiu i Sokolikach przez dwa
dni będzie można bliżej poznać technikę najlepszych – Jamesa Pearsona i Gaza Parry’ego.

The North Face Summit Series Road Trip to czterdziestodniowe „tournée” wspinaczkowe po Europie. James Pearson oraz Gaz Parry przejadą swoim vanem 11,000 kilometrów, aby przejść 20 kultowych dróg wspinaczkowych o minimalnej wycenie 8a w 14 krajach. Z całości powstanie film, którego producentem został Keith Bradbury. Przygoda rozpoczęła się 1 kwietnia w Wielkiej Brytanii. Do tej pory zawodnicy zatrzymali się w Lulworth, Malham Cave (Wielka Brytania), Hyltebergen (Szwecja), Kopenhadze (Dania) i kultowym Fontainebleau (Francja). Wyprawę można śledzić na sumiennie uzupełnianym blogu.

Ta wyprawa to nie tylko możliwość przejścia nowych dróg, ale także poznania wielu krajów. Jesteśmy w połowie drogi i już wiemy, że wszędzie czeka na nas inna publiczność. Nie możemy doczekać się Polski – mówi James Pearson.

W Polsce Pearson i Parry spędzą dwa dni. Na 26 kwietnia (niedziela) zawodnicy The North Face zaplanowane mają spotkania z dziennikarzami oraz entuzjastami wspinaczki. O 20.00 w centrum wspinaczkowym Eiger odbędzie się specjalny pokaz zdjęć oraz umiejętności. Dzień później obaj przejadą w Sokoliki, gdzie będą zdobywać granitowe ściany turni dobrze znane polskim wspinaczom.

James Pearson uważany jest za cudowne dziecko wspinaczki. Swoją przygodę z tym sportem rozpoczął w wieku 15 lat, od linii z wyceną E7 o nazwie „Kaluza Klein”, ale okazała się zbyt łatwa. Kolejną była „The Zone” z wyceną E9. W wieku 19 lat został najmłodszym, który przeszedł „Equilibrium” (E10, 7a) – linię uznawaną wówczas za jedną z najtrudniejszych na świecie. Jako pierwszy stanął na szczycie „The Groove” w Cartcliffe Tor, linii którą najlepsi próbowali pokonać przez ponad 20 lat.

Kolejnym krokiem milowym Jamesa było pierwsze przejście drogi The Walk of Life okrzykniętej najtrudniejszą tradycyjną linią na Wyspach. Obecnie pracuje nad kolejną niezdobytą nigdy trasą – 50 metrowym klifem opadającym do morza w południowej Anglii.

Towarzysz Persona, Gaz Parry, to równie utalentowany i wszechstronny wspinacz. Wielokrotny Mistrz Wielkiej Brytanii bryluje zarówno na krótkich drogach skałkowych i bulderach, jak trudnych ścianach na całym świecie – ma na swoim koncie wyprawy wspinaczkowe na Madagaskar i Karakorum.

Pamiętajcie!!! The North Face Summit Series Road Trip, 26 kwietnia 2009, niedziela, Wrocław, Sklep Cerro Torre, CH Marino, ul. Paprotna 7, godzina 14.00 – konferencja prasowa, Centrum Wspinaczkowe Eiger, ul. Fabryczna 10, godzina 20.00 – pokaz slajdów
27 kwietnia 2009, poniedziałek, Sokoliki.

Zapraszamy na blog: http://thenorthfaceeu.typepad.com/summitseriesroadtrip/

www.naszemiasto.pl

Dodaj komentarz