Świetlny finał Orkiestry

W weekend nikt z jeleniogórzan i gości spędzających urlop w kotlinie nie powinien siedzieć w domu.
Trzeba koniecznie pojechać do Wojanowa, na plac Piastowski do Cieplic oraz plac Ratuszowy do Jeleniej Góry, by obejrzeć iluminacje i pokazy przygotowane na II Karkonoski Festiwal Światła. Nasza gazeta ma patronat nad tym festiwalem i miło będzie nam spotkać się z Czytelnikami na świetlnych imprezach.

Zaczynamy już w piątek o godzinie 17 pokazem tańca i ognia na placu Piastowskim w Cieplicach. Zostaniemy tu do nocy, by w pałacu Schaffgotschów oglądać fotografie oraz pokaz oświetlonej diodami ledowymi mody, zaprojektowanej przez studentki z Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej. O godz. 21 zaplanowano pokaz „Lampiony do nieba” oraz występ tancerzy z grupy Anstis.

W sobotę w Cieplicach bawić się będziemy z laserami, słuchać muzyki oraz oglądać pokazy taneczne. O godz. 18 zaplanowano główny spektakl laserów i ognia w połączeniu z muzyką elektroniczną, a zaraz po nim Fire show, czyli pokaz sztucznych ogni w wykonaniu firmy Fire Show z Lubania Śląskiego. Na placu Ratuszowym w Jeleniej Górze stanie wielki ekran, na którym będą się prezentować młodzi fotograficy malujący światłem.

Festiwal zakończy się w niedzielę i będzie połączony z koncertami na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od godz. 16 na placu Piastowskim w Cieplicach grać będą zespoły muzyczne, trwać będzie licytacja, zatańczą tancerze ognia, zaś o godz. 20 rozbłysną fajerwerki i fantastyczne światełko do nieba.

Polska Gazeta Wrocławska Alina Gierak

Dodaj komentarz