Sylwester w Szklarskiej Porębie

To koncepcja plenerowej imprezy sylwestrowej utrzymanej w gorących rytmach latynoamerykańskich z elementami dźwięków kubańskich, salsy i bębnów. Nowy Rok 2010 r. rozpoczniemy w nastrojach karnawałowych, które zapewni energetyczna muzyka rodem z Ameryki Południowej. Gorący klimat zabawy dodatkowo podkręci Grupa Tancerzy Ognia. W programie proponujemy:

Sylwester w Szklarskiej Porębie

Porywającą muzykę, profesjonalny pokaz tańca, pozytywne wibracje, pokaz sztucznych ogni FIRE SHOW oraz dużą dawkę humoru.

Dobrą zabawę zagwarantują:

  • Kabaret AdecHaDe – powstał w sierpniu 2008 roku z inicjatywy Łukasza Żukowskiego, współtwórcą grupy jest Piotr Trojanowski. Kabaret AdecHaDe to mieszanka wielu stylów i dwóch temperamentów, które potrafią się spotkać gdzieś po środku… Program kabaretu ADecHaDe, adresowany jest w zasadzie do każdego widza, który pragnie się dobrze bawić i zapomnieć o codzienności. Kabaret stara się zaskoczyć widza czymś, bądź zachęcić do wspaniałej wspólnej zabawy: „Najbardziej kochają bawić innych i chcą by uśmiech na twarzy gościł u ludzi jak najczęściej”.
  • Zespół Coca Loca. Grupa Coca Loca powstała w 2008 r. w mieście Łodzi, uważanym za stolicę słynnego światowego Festiwalu Czterech Kultur. W składzie zespołu jest ośmiu muzyków, z których sześciu pochodzi z Łodzi a dwóch to Peruwiańczycy wywodzący się z kraju, gdzie salsa jest niezwykle popularna, szczególnie w jego stolicy Limie i porcie Callao. Chimpum! Callao! Tę pierwszorzędną formację salsową tworzą uznani muzycy, którzy podczas swojej wieloletniej kariery mieli kontakt z rdzenną muzyką latynoską. Połączyła ich chęć eksperymentowania kubańskimi rytmami, które eksponowane są przez popularne dla tego gatunku muzyki : timbalesy, conga, maracasy, guiro, clave, Instrumentom perkusyjnym towarzyszą równorzędne bas i piano. Brzmienie formacji dopełnia sekcja dęta, trąbka, saksofon, puzon, aby w ten sposób dodać smaku i usatysfakcjonować wszystkich miłośników i znawców muzyki latynoamerykańskiej w Polsce i Europie.
  • DJ TomTom znany także jako Jose Popita od kilkunastu lat prezentuje w klubach i na imprezach plenerowych w całym kraju muzykę taneczną. Najbardziej kojarzony z wieloletniej współpracy przy Festiwalu Rowerowym Bike Action w Szklarskiej Porębie – kto był ten wie, że jest czego posłuchać!. W repertuarze cała gama rytmów – od reggae, latino i house po funky breakbeat i szalone remiksy oraz mashupy. Szampańska zabawa bez granic gwarantowana!!!!
  • Grupa Tancerzy Ognia IRRBLOSS. Irrbloss (po szwedzku „błędny ogień”) to grupa tańcząca z ogniem i światłem oraz spacerująca po rozżarzonych węglach. Jako Irrbloss na swoim koncie mają blisko sto pokazów. Występują przede wszystkim na Dolnym Śląsku; tańczyli pod Szrenicą podczas tegorocznego 9. Weekendu z Adrenaliną, od kilku lat goszczą na Zlocie Motocykli Ciężkich i Weteranów w Szklarskiej Porębie. Byli już między innymi w Twierdzy w Srebrnej Górze, Twierdzy Kłodzkiej i na Zamku Bolków; stale współpracują ze Sztolniami Kowary, Stowarzyszeniem Speleoklub Bobry z Żagania oraz orkiestrami bębnów Jembe Fola i Samba Fola z Poznania.
    Taniec z ogniem w ich wydaniu to nieco więcej niż sprawne opanowanie nawet trudnych trików; to przede wszystkim kilkuosobowe choreografie układające się w ciąg ogniowych obrazów. Efekty wizualne wzbogacane są o tzw. iskry (w dwóch rodzajach). Jednakowe, czarne stroje tancerzy pozwalają lepiej wyeksponować sam ogień i jego dynamikę.
    Taniec ze światłem natomiast dostarcza zupełnie odmiennych wrażeń. Irrbloss w białych strojach tańczy ze światłami led, flagami, wstęgami i sześciometrowymi skrzydłami. Do takich pokazów tancerze wykorzystują możliwości,jakie daje światło UV.

Park Miejski „Esplanada w Szklarskiej Porębie. Czas: 20.00 – 02.00.

Cena: 20 PLN ( w przypadku rezygnacji z imprezy organizator nie zwraca kosztów zakupionych biletów). Istnieje możliwość rezerwacji biletów. Dodatkowe informacje pod nr tel. (75) 717 36 14

Organizator: Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie, ul. Słowackiego 13, 58 -580 Szklarska Poręba

Dodaj komentarz