Szynobus do Trutnova ruszy lada dzień

Już w najbliższą sobotę wystartuje pierwszy pociąg szynowy z Jeleniej Góry do Czech. Chętni będą mogli jeździć na wycieczki co weekend aż do końca września.

To znakomita wiadomość dla turystów i zarazem symbol zbliżających się wakacji. Pociągi ruszą 6 czerwca i będą jeździć co weekend do 27 września. Połączenie obsługiwane będzie autobusem szynowym. W pociągu będą obowiązywały podobne zasady odprawy jak przed rokiem. W Jeleniej Górze będzie można kupić bilet tylko do Lubawki, ale będzie on obowiązywał do pierwszej stacji w Czechach. Normalny kosztuje 9 złotych. Potem należy dokupić bilet u czeskiego konduktora. Z Lubawki do Trutnova będzie on kosztował 18 koron. Analogicznie w drugą stronę.

Niestety w tym roku nie będzie pociągów z Lwówka Śląskiego przez Jelenią Górę do Trutnova, tak jak przed rokiem. Składy będą rozpoczynały i kończyły bieg na stacji Jelenia Góra. Chętni z grodu lwa będą musieli do Jeleniej Góry dojechać na własną rękę. Wprawdzie z Lwówka do Jeleniej Góry jeżdżą pociągi, ale nie wszystkie są skomunikowane.

Niżej podajemy rozkład jazdy:

  • Odjazdy z Jeleniej Góry: 7.36, 11.33 (przyjazdy do Trutnova 9.27, 13.34)
  • Odjazdy z Trutnova: 9.30, 16.25 w niedzielę oraz 19.25 w sobotę (przyjazdy do Jeleniej Góry 11.21, 18.07 w niedzielę i 21.35 w sobotę)

Dodatkowo uruchomiona zostanie jedna para pociągów w relacji Sędzisław – Trutnov – Sędzisław, kursująca w niedziele.

  • Odjazd z Sędzisławia: 14.53 (przyjazd do Trutnova 15.22)
  • Odjazd z Trutnova: 13.42 (przyjazd do Sędzisławia 14.41)

www.nj24.pl

Dodaj komentarz