Tchnienie sztuki w Wojanowie

Zabytkowy pałac „pozazdrościł” innym tego typu obiektom i zaprosił do swoich wnętrz artystów. Po dworze „Czarne”, który był sceną dla komedii Fredry „List” zrealizowanej latem ubiegłego roku przez Teatr im. C. K. Norwida oraz pałacu Paulinum, gdzie wspomniana placówka pokazała „Kolację na cztery ręce” Barza, do listy alternatywnych scen w regionie dołączył zabytkowy pałac w Wojanowie. W grudniu publiczność już oklaskiwała w jego wnętrzach sztukę o Bachu i Haendlu. W nadchodzących tygodniach będzie miejscem kolejnych wydarzeń artystycznych.

Pałac w Wojanowie

31 stycznia (godz. 18) w Wojanowie Zdrojowy Teatr Animacji pokaże sztukę „Dekameron” wg Boccaccia, która w pałacowych wnętrzach z epoki na pewno nabierze klimatu zupełnie innego niż na teatralnych deskach.

Pałac zapowiada także hit na walentynki: 14 lutego koncert da zespół „Spirituals Singers Band”. To najdłużej (nieprzerwanie od 1978 roku) istniejąca grupa wokalna w Polsce, która specjalizuje się w osobliwym wykonaniu a capella dzieł różnych stylów i epok. Bilety można rezerwować już przygotowując się na wydatek 40 złotych. Więcej informacji: 605 587 221.

www.jelonka.com

Dodaj komentarz