Testosteron

9 kwietnia o godz. 19.00 – „Testosteron” w Teatrze Jeleniogórskim. Demontaż mitu macho, komedia o współczesnych mężczyznach, którzy zastanawiają się nad własną „samczą” naturą i analizują swe dotychczasowe związki z kobietami.

O spektaklu

„Testosteron” jest znakomitą współczesną komedią autorstwa Andrzeja Saramonowicza, scenarzysty i reżysera filmowego, współtwórcy „Pół serio” (Nagroda Specjalna za scenariusz na XXV Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni) i aktualnie granego w kinach „Ciała”

Wystawiona po raz pierwszy rok temu przez warszawski Teatr ”Montownia” stała się najbardziej kasowym przedstawieniem sezonu.”.

Czym jest „Testosteron”? „Wbrew tytułowi, który sugeruje apoteozę męskości, jest to demontaż mitu macho” – pisze krytyk. Inny odbiera sztukę jako „inteligentną satyrę na odwieczną walkę płci” lub „tekst pełen obscenicznych żartów, opisujących zderzenie cywilizacji damsko-męskich”.”.

Kolejna opinia głosi: „Błyskotliwie napisana i pełna gagów komedia o współczesnych mężczyznach, którzy zastanawiają się nad własną „samczą” naturą i analizują swe dotychczasowe związki z kobietami”.

Sam autor nie ukrywa, że posługując się chwytami rodem z czarnej komedii, staje w obronie rodu męskiego. W tym celu wymyślił pełną zaskakujących zwrotów akcję.”

Oto w sali reastauracyjnej trwają ostatnie przygotowania do wesela młodego pracownika naukowego i znanej piosenkarki. Jeszcze przed przyjściem młodej pary, pojawia się nagle trzech mężczyzn, którzy wciągają z sobą pobitego chłopaka. Inicjatorem akcji jest – jak się okazuje – ojciec pana młodego.”

Ślub się nie odbył, ponieważ panna młoda powiedziała „nie”, twierdząc że kocha właśnie tego nieznanego chłopca. Niedoszły teść postanawia odkryć, co i kto się za tym kryje. Prawda okaże się zaskakująca.”

W „Testosteronie” występuje siedmiu wspaniałych mężczyzn, którymi w Jeleniej Górze reżysersko dyryguje kobieta, młoda i utalentowana Małgorzata Bogajewska, znana z realizacji wielu sztuk współczesnych w teatrach Zielonej Góry, Radomia, Warszawy.

Weselna teatralna uczta na Scenie Studyjnej jest przeznaczona dla widzów dorosłych o dużym poczuciu humoru.

Spektakl trwa 2 godziny 40 minut (jedna przerwa)

  • autor – Andrzej Saramonowicz
  • reżyseria – Małgorzata Bogajewska
  • scenografia – Anita Burdzińska
  • muzyka – Tomasz Gwinciński
  • asystent reżysera – Robert Dudzik
  • inspicjent/sufler – Grażyna Mieczkowska
  • Występują: Piotr Konieczyński (Tretyn), Jacek Grondowy (Tytus), Robert Dudzik (perkusista), Jacek Paruszyński (Stavros)
  • Występują gościnnie: Marcin Tomczak/Jakub Giel (gościnnie od stycznia 2007) (KORNEL), Włodzimierz Dyła (ROBAL)

Ceny biletów

  • Cena biletu normalnego – 30 zł
  • Cena biletu ulgowego – 22 zł

Dodaj komentarz