Transmisja programu Kawa czy Herbata

24.07. mogliśmy oglądać w ogólnopolskiej telewizji TVP1 program „Kawa czy Herbata” na żywo z Karpacza, którego emisja rozpoczęła się o godz. 6:00 ze stoku Kolorowa. Program poprowadzili znani prezenterzy: Anna Pawłowska oraz Rafał Turowski, którzy zachęcali do korzystania z różnorodnych form aktywnego wypoczynku w Karkonoszach.

Gośćmi programu byli m.in.: Grupa Karkonoska GOPR wraz z przewodnikami Sudeckimi, którzy przypomnieli o zasadach bezpiecznego poruszania się w górach, funkcjonariusze Policji z Karpacza, Jeleniej Góry i Czech nawoływali do zachowania rozwagi na drogach i górskich szlakach. Jacek Musiał z jeleniogórskiego Aeroklubu zachęcał do latania szybowcem i zapraszał na IKARIE czyli II Karkonoski Weekend Lotniczy, który niebawem odbędzie się w Karpaczu.

Tomasz Dobiecki przedstawił zalety paralotniarstwa, a Adam Orczykowski propagował górską turystykę rowerową. Stronę kulinarną Karkonoszy zaprezentowali kucharze z restauracji „U Ducha Gór” oraz rodzina Krzystoszek z kawiarni „Spokojna”. Ponadto na stoku zagrał zespół „13 Poziomo” znany mieszkańcom z rockowego grania, a Dominik Martyka gorąco zapraszał wszystkich na I Światową Letnią Noc Sylwestrową, która przypada z 31 lipca na 1 sierpnia.

Pogoda dopisała, dlatego też w trakcie programu na stoku Kolorowa pojawiło się mnóstwo osób, które chętnie robiły pamiątkowe zdjęcia.

Dodaj komentarz