Trasa rowerowa U Podnóża Wysokiego Grzbietu

U Podnóża Wysokiego Grzbietu

Trasa U Podnóża Wysokiego Grzbietu” (35 km)

Trasa długa, o średnim stopniu trudności. Na trasie znajduje się kilka stromych podjazdów, m.in. „Samolot”, okolice Jagnięcego Jaru i wjazd na kopalnię Stanisław. Trasa biegnie malowniczymi dolinami rzek Kamiennej i Izery. Warto na dłużej zatrzymać się na Rozdrożu pod Cichą Równią, Orlu, w Jagnięcym Jarze, Polanie Jakuszyckiej i kopalni kwarcu Stanisław (1080 m.n.p.m.).
Orle – dawna osada położona na wysokości 825 m.n.p.m. Do końca XIX wieku funkcjonowała tu huta szkła, której właścicielami byli Schaffgotschowie. Znajduje się tu osada turystyczna, gdzie w okresie letnim można dojechać samochodem po wcześniejszym uzyskaniu płatnego pozwolenia od Nadleśnictwa Szklarska Poręba.
Polana Jakuszycka – jest to najbardziej znany ośrodek narciarstwa biegowego w Polsce. Położona jest przy drodze międzynarodowej w Jakuszycach niedaleko polsko-czeskiego przejścia granicznego na wysokości 880 m.n.p.m. Na Polanie Jakuszyckiej co roku rozgrywane są międzynarodowe zawody narciarskie „Bieg Piastów”. Trasy biegowe w Ośrodku Narciarstwa Biegowego Stowarzyszenia Bieg Piastów posiada homologację Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS.
Rozdroże pod Cichą Równią – leży na wysokości 943 m.n.p.m. Rozpościera się z niego piękny widok na Szrenicę i Śnieżne Kotły. Wspaniałe miejsce na odpoczynek podczas długich wypraw w Góry Izerskie. Znajduje się tam schron turystyczny, w którym można schronić się przed deszczem.
Dokładna mapka trasy znajduje się w dziale „Pliki”.
Źródło: www.rowerowakraina.com

Dodaj komentarz