Udana promocja góry św.Anny w Proszówce.

Głównym celem imprezy nie była frekwencja, ale promocja i ukazanie przepięknych walorów turystyczno jakie można zobaczyć na górze św. Anny. Szczególnie podkreślić należy pobyt 2 września 1956 roku ks. Karola Wojtyły w grupą byłych studentów z nim związanych.

Nasze Towarzystwo Rowerowe stawia sobie za cel – popularyzowanie rodzinnej turystyki rowerowej jako najprostszej i najskuteczniejszej formy aktywnego wypoczynku dostępnego dla każdego. Zawiązywanie bliskich kontaktów, wymiana doświadczeń pomiędzy uczestnikami z różnych środowisk oraz promocja i odkrywanie nowych turystycznych tras rowerowych.

Miłym akcentem tego dnia było odsłonięcie pięknego obelisku ufundowanego przez mieszkańców wsi Proszówka wykutego przez artystę rzeźbiarza Janusza Niebieszczańskiego, upamiętniającego pobyt właśnie na tych terenach ponad 50 lat temu Naszego Papieża Jana Pawła II. Jest to kolejny ślad po Radoniowie, który wyznacza najdłuższy Rowerowy Szlak
Papieski w Polsce liczący ponad 250km. Towarzystwo Kolarskie I-KTK-N jest promotorem tego szlaku, a Zbigniew Leszek jako odkrywca i zarazem komandor corocznych rowerowych rajdów tym szlakiem uważa, że warto przejechać się tą trasą. Przebiega ona przez najbardziej urokliwe i historyczne miejsca w tej części Sudetów. Zapraszam rowerzystów – mówi Zbigniew Leszek – do uczestnictwa w kolejnej trzydniowej wyprawie rowerowej pod koniec sierpnia, szczegóły na naszej stronie klubowej.

Dodaj komentarz