W zamku Czocha dzisiaj straszy

18 kwietnia ‚2009 godz. 22. – Nocne Zwiedzanie Zamku Czocha, specjalne i niesamowite!!!
Zamek Czocha będzie dostępny nocą, rozpoczęcie dokładnie z wybiciem godziny 22.
Przewodnik zamkowy zabierze odważnych w niezwykłą podróż po najbardziej ukrytych i intrygujących zakamarkach Zamczyska. Opowie historie mrożące krew w żyłach, zdradzi najbardziej skrywane tajemnice i zaprowadzi do zamaskowanych i krętych tajnych przejść.

Uwaga na:

  • płomyki świec pełgające w świetle księżyca…
  • przerażenie…
  • strach na twarzach…
  • krzyki i jęki zamkowych duchów…
  • płonące pochodnie, aura tajemniczości i ..
  • nagłe pojawienie się Ducha Białej Damy…

Zgłoszenia w recepcji tel 075/ 721 1553

Zamek Czocha, będący architektoniczną perełką na skalę ogólnopolską, rozsławiony popularnym filmem pt. :Gdzie jest generał”, z słynnymi krużgankami, fosami, mostami, wieżami oraz legendami – należy do największych atrakcji turystycznych regionu.
Tej popularności sprzyjają zarówno muzealne, jak hotelowe i restauracyjne oferty, a ponadto okazjonalne prezentacje, wystawy oraz cykliczne imprezy.
Zwiedzanie zamku możliwe jest więc w każdej porze roku.

Zamek Czocha wybudowano w XIII wieku z inicjatywy króla czeskiego Wacława II – jako twierdzę obronną. Znajduje się na granitowo-gnejsowym wzgórzu w dolinie rzeki Kwisy.

W XVI wieku przebudowano go ze średniowiecznej warowni, na okazałą rezydencję renesansową. Pożar z 1793 roku zniszczył cześć budowli, którą odbudowano dopiero po 116 latach, gdy obiekt kupił drezdeński przemysłowiec Ernest Gütschow, powierzając odbudowę znanemu architektowi Bodo Ebhardtowi, dzięki czemu Czocha stała się perełką Dolnego Śląska.

Obecnie w zamku, który zachował swoje walory architektoniczne znajduje się zarówno muzeum, jak restauracja i hotel, oferujący pobyty także w słynnej Komnacie Książęcej.

Stałą ekspozycją muzealną jest wystawa ŚLˇSK 1857 – 1883: KRAINA PARKÓW I OGRODÓW, ZAMKÓW I PAŁACÓW W LITOGRAFIACH A.DUNCKERA (kopie litografii berlińskiego wydawcy i królewskiego księgarza dworskiego Alexandra Dunckera, który przedstawił w 16 tomach 960 litografii zamków i pałaców prowincji pruskich – w tym 227 śląskich).

Wystawa w salach Muzeum Zamkowego dostępna jest w godz. 10:00 – 16:00.
Zamek Czocha oferuje ponadto pokazy walk rycerskich, występy zespołu muzyki dawnej i kameralnej oraz popisy kabaretowe i biesiady, także przy ognisku w suchej Fosie Zamkowej.

Zwiedzanie zamku możliwe jest tylko z przewodnikiem; w tym Sali Tortur i Muzeum Przedzamcza. W sezonie letnim po jeziorze Leśniańskim okalającym Zamek pływa stateczek wycieczkowy.

Przy zamku działa Bractwo Rycerskie i Stowarzyszenie „Zamek Czocha”.

Na wrześniowe programy DNI ZAMKU CZOCHA składają się: Turniej Zamku Czocha, czyli Turniej Bractw Rycerskich, a ponadto: historyczne inscenizacje, – zjazd na linie z wieży zamkowej, -jarmark zamkowy, – średniowieczna wioska edukacyjna, – grill z Mistrzami, – rejs statkiem.

Poza tym Czocha dysponująca miejscami hotelowymi i restauracją, oferuje różne okazjonalne imprezy, koncerty, pokazy, w tym m.in. 31 grudnia – SYLWESTER 2008/2009 w zamku. Niesamowity klimat zamkowych sal pozwala zapomnieć o rzeczywistości… Oprócz tego suto zastawione stoły i szampańska zabawa do rana z udziałem zespołu muzycznego…

Przewodnik zamkowy do dyspozycji turystów: codziennie w godz. od 10. do 15:30.
Od godz. 16. wstęp jest możliwy wyłącznie na zewnętrzne dziedzińce zamkowe.

www.nj24.pl

Dodaj komentarz