Wandale niszczą Cieplice

Frontalny atak na i tak już zniszczone elewacje w uzdrowiskowej dzielnicy miasta przepuścili w miniony weekend chuligani z farbami w spreju w dłoniach. – Niszczą to, co przygotowujemy, aby uatrakcyjnić kuracjuszom pobyt w Cieplicach i jesteśmy bezsilni – mówi Robert Moskwa z zarządu uzdrowiska.

Pseudografficiarze, którzy urządzili sobie niszczycielski spacer, nie oszczędzili nie tylko obiektów należących do uzdrowiska. Wyżyli się na elewacji kamienicy, gdzie jest zakład fotograficzny. Nie odpuścili hotelowi Śnieżka wyremontowanemu przez właściciela. Swoje niszczycielskie ślady zostawili także na dziedzińcu kościoła.

Zdaniem wielu ciepliczan i administratorów zdroju sprawę rozwiąże tylko monitoring wizyjny. Przestępcy, choć niszczą plac Piastowski nieprzerwanie od kilku lat, pozostają nieuchwytni i pewni swojej bezkarności w dalszym ciągu dewastują mienie, powodując nierzadko spore straty finansowe i bezsilność oraz irytację właścicieli poszczególnych obiektów.

Niestety, nie należy szybko spodziewać się instalacji kamer, które najpierw trafią do centrum Jeleniej Góry. O Cieplicach na razie nikt nie pomyślał. Może niedawno dokonana przez radnych zmiana statusu byłego miasta na dzielnicę uzdrowiskową tę sprawę przyspieszy.

www.jelonka.com

Dodaj komentarz