Wyniki Festiwalu Szachowego "Karkonosze 2008"

Dobiegł końca I Międzynarodowy Festiwal Szachowy „Karkonosze 2008”. Zawody rozegrane zostały w gościnnych murach Hotelu „Mieszko” w Karpaczu, gdzie uczestnicy spotkali się – tradycyjnie już – z bardzo miłą i profesjonalną obsługą. Na starcie imprezy stanęło 51 zawodników, podzielonych na trzy grupy. W najsilniejszej triumfował arcymistrz Łukasz Cyborowski (AZS UMCS Lublin), który w 9 pojedynkach odniósł 7 zwycięstw, a dwie partie zakończył wynikiem remisowym.

Drugie miejsce zajął gość z Rosji – Evgeny Golcman, a trzecią pozycję wywalczył Bartosz Siembab z klubu UKS Giecek Radków. Turniej „B” zakończył się triumfem 15-letniego Marcina Szydełki z tego samego klubu. W najliczniejszej grupie „C” zwycięstwo odniosła 14-letnia Ewa Krakowiak z UKS SP3 El-Tur Bogatynia, na drugiej pozycji uplasował się dziarski 81- latek – Michał Ostrowski z klubu Gambit Łańcut, a na trzecim miejscu „przybiegł do mety” zaledwie 9-letni Dominik Piechaczek ze Stilonu Gorzów Wlkp. Jak widać z przedstawionych wyników, różnica wieku nie odgrywa w szachach większej roli – w myśl dewizy Międzynarodowej Federacji Szachowej: „Gens Una Sumus (Jesteśmy jedną rodziną).

Zdjęcia z imprezy można obejrzeć na stronie: http://picasaweb.google.com/kszstilon/IFestiwalSzachowyWKarpaczu27063072008

Szczegółowe wyniki turniejów można zobaczyć pod adresem:
http://agencja64.xon.pl/page.php?id=90&pg=3

Dodaj komentarz