Zamek Bolczów wysprzątany na medal

Aż miło popatrzeć – zamek Bolczów w Rudawach Janowickich został posprzątany. Na dziedzińcu i w zakamarkach ruin nie ma papierów, puszek, butelek i innych śmieci. Dziś uczestnicy akcji sprzątania zamku, którą zorganizowało nadleśnictwo Śnieżka, po dobrze wykonanej pracy spędzili przy ognisku kilka miłych godzin.

Zamek Bolczów

Długi weekend i piękna, słoneczna pogoda przywiodły na zamek wielu turystów. Nie sposób było nie zauważyć wygrabionych miejsc i uprzątniętych zakamarków. Śmieci spakowano do worków i służby leśne wywiozły je. Ale aż prosi się o kilka dodatkowych pojemników na odpadki w bezpośrednim otoczeniu zamkowych ruin. Wtedy może ci, którym ciężko dotychczas znaleźć było kosz na śmieci nie wyrzucaliby jednak odpadków gdzie popadnie.

Także w innych najpopularniejszych miejscach Rudaw Janowickich – wokół schroniska Szwajcarka, czy na Krzyżnej Górze, a także na trasach rowerowych spotkać można dziś wielu turystów i rowerzystów. Na parkingach widać bardzo dużo samochodów z obcymi rejestracjami – m.in. z regionu wrocławskiego, Opolszcyzny i Wielkopolski.

www.nj24.pl

0 odpowiedzi na “Zamek Bolczów wysprzątany na medal”

  1. Nareszcie ktoś się zatroszczył o to miejsce,bo brudno tam zawsze niesamowicie:/Kiedyś odwiedziłam ten zamek,a tam mnóstwo pijanych ludzi,namioty,butelki,puszki-ogólnie strasznie.Naprawdę nikt się nie interesuje tym co dzieje się na terenie tego zamku?Dlaczego?Według mnie takie miejsca się szanuje,ale widać nie wszyscy tak myślą,a szkoda..

Dodaj komentarz