Zaproszenie na wystawę

Wystawa malarstwa Agaty i Beaty Makutynowicz „Makutynowicz do Kwadratu”. Zapraszamy do obejrzenia wystawy malarstwa Agaty i Beaty Makutynowicz. Prace można zobaczyć w Bibliotece Miejskiej w Karpaczu w godzinach otwarcia biblioteki. Wystawa będzie trwała od połowy grudnia do końca stycznia 2010, zakończona finisażem dnia 29.01.2010 o godz.16 00.

Od kilkunastu lat obie mieszkają w Karpaczu, tworząc w różnych technikach plastycznych i poszukując własnej artystycznej drogi. Obie należą do Stowarzyszenia Nowy Młyn w Szklarskiej Porębie oraz do karpackiego KARKONTOI – Stowarzyszenia Działań Twórczych. Brały udział w wielu wystawach w Jeleniej Górze, Szklarskiej Porębie oraz we Włoszech w Gazzada Schianno

Agata Makutynowicz – Turska, urodzona w Jasiennej, pośród malowniczych gór i jezior Beskidu Sądeckiego.W swoich pracach podejmuje tematykę związaną z regionem, ukazując fragmenty karkonoskiego krajobrazu jak też układy roślinne i dekoracyjne inspirowane miejscem, z którym jest związana. Ceramik artystyczny-zdobnik z wyboru: dekorator, florysta, aranżer wnętrz.

Beata Makutynowicz pochodzi z mazurskiej miejscowości Pasym. Edukację artystyczną rozpoczęła w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Cieplicach, które ukończyła w 1991. W międzyczasie przeprowadziła się do Karpacza, w którym mieszka do chwili obecnej. Tworzy głównie techniką olejną przede wszystkim martwe natury, zwłaszcza układy z udziałem kwiatów i elementów roślinnych, maluje również pejzaże.

Dodaj komentarz