Barejada

Będzie mnóstwo dobrego humoru przez trzy dni. Dzisiaj w Jeleniej Górze rozpoczyna się 6. Festiwal Filmów Komediowych i Niezależnych „Barejada”. Przez trzy dni wyświetlonych zostanie kilkanaście filmów twórców niezależnych. Nie zabraknie oczywiście kultowych produkcji. Pierwsza z nich to „Miś” w reżyserii Barei. Pokaz zaplanowano na godz. 20.30. Wcześniej, bo o 15. wyświetlony zostanie film fabularny Stanisława Lenartowicza Giuseppe w Warszawie. Na godz. 17 zaplanowano uroczyste otwarcie festiwalu. Później będą dwa bloki konkursowe.

W piątek (festiwal od godz. 15.) przewidziano pokaz specjalny dwóch krótkich i mało znanych filmów Barei. To fabularny „Posterunek policji” i dokument „Trochę słońca”. Filmy te będą prezentowane od godz. 20.

W piątek natomiast odbędzie się ostatni blok konkursowy, oraz pokaz specjalny. O godz. 21. nastąpi ceremonia zakończenia festiwalu i rozstrzygnięcie konkursu.

Nowością tegorocznego festiwalu będą otwarte warsztaty poświęcone realizacji parodii filmowych, prowadzone przez reżysera Stanisława Matwiejczyka.

Szczegółowy program można uzyskać na stronie festiwalu www.barejada.exdart.com.pl

www.nj24.pl

Dodaj komentarz