Bieg Piastów najlepszą Masową Imprezą

Bieg Piastów zdobył tytuł Masowej Imprezy Roku 2009 w 75. Plebiscycie Przeglądu Sportowego! 10 stycznia podczas sobotniej gali sportu w Teatrze Polskim, kończącej plebiscyt TVP i Przeglądu sportowego na najlepszego sportowca minionego roku przyznano nagrody specjalne. Za najlepszą imprezę masową roku uznano Bieg Piastów, odbywający się od ponad 30 lat w Szklarskiej Porębie – Jakuszycach.

Nagrodę odebrał Julian Gozdowski, twórca i wieloletni komandor biegu. Wzruszony wyróżnieniem dedykował statuetkę biegaczom narciarskim uczestniczącym co roku w zawodach.

Dla Szklarskiej Poręby nie bez znaczenia jest również fakt, że najlepszym polskim sportowcem 2009 roku została Justyna Kowalczyk – zdobywczyni Pucharu, pierwsza Polka w historii kobiecych biegów narciarskich, która otrzymała Kryształową Kulę. Tą znakomitą zawodniczkę można było również zobaczyć u nas na Polanie Jakuszyckiej podczas zeszłorocznych Mistrzostw Polski. Obie nagrody świadczą o rosnącym zainteresowaniu i popularności narciarstwa biegowego, którego centrum jest właśnie w Szklarskiej Porębie – Jakuszycach.

Dodaj komentarz