Bilety Euro-Nysa

W bolesławieckim Ratuszu podpisano porozumienia o wzajemnym honorowaniu biletów EURO-NYSA przez polskich przewoźników. Porozumienie zawarli: Zweckverband Verkehrsverbund Oberlausitz-Niederschlesien (ZVON), PKP Przewozy Regionalne, MZK Bolesławiec, PKS Bolesławiec, PKS Zgorzelec, PKS Jelenia Góra.

Warto przypomnieć, że bilety EURO-NYSA są ważne na wszystkich liniach na obszarze związkowym ZVON oraz na wybranych liniach w Polsce i Czechach. Celem porozumienia jest osiągnięcie optymalnego połączenia ofert w zakresie publicznej komunikacji, czyli ofert kolejowych, tramwajowych i autobusowych przedsiębiorstw komunikacyjnych. Podpisane porozumienie reguluje wzajemne honorowanie polskich biletów EURO-NYSA, gdyż dotychczas bilety sprzedawane przez PKP Przewozy Regionalne nie były uznawane przez polskich przewoźników autobusowych, a bilety sprzedawane przez przewoźników autobusowych nie były honorowane przez kolej.

Podpisane w Bolesławcu porozumienie o wzajemnym honorowaniu polskich biletów EURO-NYSA wiąże strony od 14 grudnia 2008 r. Oferta dotyczy zarówno całodziennych biletów indywidualnych, jak i zbiorowych na obszarze ważności biletów EURO-NYSA.

www.nj24.pl

Dodaj komentarz