Burmistrz Szklarskiej Poręby o Biegu Piastów

Kolejny raz wielkimi krokami zbliża się ważne wydarzenie – Bieg Piastów. Sztandarowa impreza naszego miasta. Tysiące biegaczy narciarskich z Polski i całego świata pojawi się na Polanie Jakuszyckiej by uczestniczyć w tym wspaniałym wydarzeniu.

Dla nas mieszkańców – jest to kolejny sprawdzian organizacyjny. W tym roku sprawdzian ten nabiera nowego wymiaru ponieważ organizacji i przebiegowi imprezy przyglądać się będą przedstawiciele WORLD LOOPET. Pomyślna ocena imprezy otwiera możliwości umieszczenia Biegu Piastów w elitarnym towarzystwie światowych biegów narciarskich. A to, powtarzając słowa Komandora Biegu Piastów Pana Juliana Gozdowskiego, daje szansę, że o imprezie i naszym mieście/ poprzez materiały informacyjne/ przeczyta i usłyszy ponad milion miłośników biegania na nartach na całym świecie.

Sama impreza – Bieg Piastów przypomina mi Święta Bożego Narodzenia. Śnieg, uroczysty świąteczny charakter, radosne wspólne przebywanie … i tak jak w grudniu najważniejsze są przygotowania.
Przygotowania, które wprowadzają niezapomniany nastrój. I w tym miejscu chcę zaprosić wszystkich mieszkańców i miłośników Szklarskiej Poręby do aktywnego uczestnictwa w przygotowaniach i uczestniczeniu w Biegu Piastów. Dla każdego jest miejsce by wspomóc organizatorów.

Zapraszam do startu w biegu na dowolnym dystansie, ale również do kibicowania uczestnikom na trasie.
Zadbajmy o to by miasto na czas imprezy przybrało odświętny charakter. Plakaty reklamujące w wielu oknach, mini wystawki w witrynach sklepowych /np. stary sprzęt narciarski lub pamiątki z poprzednich biegów/, małe plakaty reklamowe na szybach samochodów – podniosą rangę tego wydarzenia, pokażą naszym gościom jak dalece identyfikujemy się z narciarstwem i jak poważnie traktujemy tę imprezę.

Osobnym zagadnieniem jest udział przy organizacji imprezy wolontariuszy.
Zapoczątkowany przez członków Rady Miejskiej, w zeszłym roku, zwyczaj obsługi parkingów przy terenach biegowych będzie i w tym roku kontynuowany. Wolontariusze z Lokalnej Organizacji Turystycznej wspomogą organizację spotkania i przemarszu na nartach przedszkolaków. Pracy przy imprezie jest bardzo dużo i dla każdego.

Być może w tym roku pojawią się kolejne inicjatywy, które wejdą do tradycji…
Arkadiusz Wichniak

Dodaj komentarz