Chór z Karpacza

25 maja 2008 Chór Ekumeniczny z Karpacza pod dyrekcją Bernarda Stankiewicza wziął udział w zjeździe chórów Diecezji Pomorsko-Wielkopolskiej. Koncerty chórów odbywały się w ewangelicko-augsburskim Kościele Pokoju w Jaworze, a uczestniczyły w nim zespoły z Bydgoszczy, Kalisza, Koszalina, Rypina, Sopotu, Torunia i gościnnie z Karpacza.

Każdy z chórów wykonał samodzielnie trzy utwory, a na zakończenie wszystkie chóry zaśpiewały wspólnie również trzy pieśni. Połączone chóry (około 150 osób) poprowadził dyrygent z Sopotu.

Koncert trwał blisko 3 godziny i dostarczył licznie zgromadzonym wiele wzruszeń. W zjeździe uczestniczył również zespół „Wang” z Karpacza pod dyrekcją Ryszarda Zająca (także gościnnie).

Na zakończenie, na ręce dyrygentów zostały wręczone pamiątkowe dyplomy. Wręczenia dokonał Biskup diecezji Pomorsko-Wielkopolskiej – Ksiądz Michał Warczyński.

Po koncercie wszyscy z przyjemnością udali się na ciepły posiłek, gdyż kościół nie zdążył się jeszcze nagrzać po wielu dniach chłodu i w środku panował przenikliwy ziąb. Na spotkaniu po koncercie odbyła się dyskusja, wymiana doświadczeń i nut. Chór ekumeniczny z Karpacza wzbogacił się o nuty „Stabat Mater” Zoltana Kodaly’ego. Utwór ten będziemy chcieli zaprezentować słuchaczom w przyszłym sezonie.

Tekst: Wojciech Piotrowski
Karpaczański Informator Samorządowy

Dodaj komentarz