Cieplice rozkwitną kulturą

Po latach starań w Cieplicach utworzony zostanie wreszcie ośrodek kultury. – Nareszcie – cieszą się mieszkańcy i radni z tego okręgu. Placówka rozpocznie działalność już w marcu, jednak na dobre rozkręci się dopiero za kilka miesięcy.

Przystań Twórcza – Cieplickie Centrum Kultury – tak będzie nazywała się nowa placówka. Na ostatniej sesji radni powołali ją do życia, przyjęli też statut. Inicjatywa „Przystań Twórcza” jest realizowana już od września. Odbyło się już kilka spotkań kulturalnych, m.in. recital Katarzyny Zielińskiej, koncert Marka Andrzejewskiego. Teraz będzie to już oficjalna placówka kultury.

Sęk w tym, że na razie nie wiadomo, gdzie centrum kultury będzie się mieściło. – Na razie w „Długim Domu” Uzdrowiska Cieplice – mówił Zbigniew Szereniuk, zastępca prezydenta Jeleniej Góry. – Tam są cztery pomieszczenia: dwa będą przeznaczone na biuro, dwa – na zajęcia kulturalne. Docelowo chcemy umieścić placówkę w „Gencjanie”. To jednak trochę potrwa, bo w sprawie tego lokalu jest prowadzone postępowanie komornicze.

W tegorocznym budżecie na urządzenie biura jest przeznaczone sto tysięcy złotych.
Nie wiadomo jednak, ile osób znajdzie pracę w nowo powstałej placówce. Wiele będzie zależało od dyrektora. Kto nim będzie? Okaże się wkrótce, jak rozpisany zostanie konkurs. Mówi się, że na początku w centrum znajdzie się miejsce jeszcze dla dwóch instruktorów.

Placówka oficjalnie rozpocznie działalność z początkiem marca. Na co mogą liczyć mieszkańcy?

– Będziemy organizatorem m.in. Wiosny Cieplickiej – wymienia Ewelina Marciniak, pełnomocnik do spraw ośrodka kultury w Cieplicach. – Odbędzie się ona w maju. W lipcu zorganizujemy Cieplicki Festiwal Tańca, w sierpniu – koncerty promenadowe. Będzie też wiele kameralnych wydarzeń.

Do takich można zaliczyć choćby marcowy występ zespołu „Czerwony Tulipan”.
Na tematy organizacyjne Ewelina Marciniak nie chce się wypowiadać. – Wszystko jest w fazie tworzenia i nie ma jeszcze rozstrzygnięcia nadzorczego wojewody. O szczegóły proszę więc pytać później. Bo to co teraz czeka mnie na pewno – to dużo pracy – zakończyła.

Dodaj komentarz