Dinozaury pod Szrenicą

W Szklarskiej Porębie powstanie największy w Polsce dinopark. Przybędzie nowa atrakcja w Szklarskiej Porębie. Turystów będą straszyły dinozaury! U stóp Szrenicy będzie można stanąć oko w oko z gadami, które wymarły 65 milionów lat temu. Będzie to największy park prehistoryczny w Polsce, z 70 figurami naturalnej wielkości dinozaurów.

Od jesieni ubiegłego roku firma Krzysztof Kuchnio przygotowuje w Nowinach Wielkich koło Gorzowa Wielkopolskiego modele, które turyści będą mogli oglądać w Szklarskiej Porębie. Gotowych jest już 25 dinozaurów. Wytwarza się je z gumy lub żywicy poliestrowej i włókna szklanego.

– Jeśli mamy gotową formę, wykonanie jednego modelu zajmuje około miesiąca. Gdy musimy przygotować formę ze styropianu lub gliny, trwa to nawet pół roku – tłumaczy Kuchnio.
Postawa ciała, układ kończyn, sylwetki modeli – to wszystko odtworzono na podstawie badań naukowych. Jedyną fikcją i wizją artystyczną jest na ogół ubarwienie zwierząt.

Kolorystyka i wzór na ich ciałach są dziś trudne do odtworzenia. Największe modele mierzą nawet 27 m i trzeba je będzie przewieźć w Karkonosze w częściach.

Dinopark będzie miał powierzchnię 10 ha. Budynki (sklep, restauracja, muzeum i w przyszłości trójwymiarowe kino) zostały zaprojektowane tak, by przypominały te znane z filmu o Flinstonach. Atrakcją dla dzieci ma być olbrzymia piaskownica, w której będzie można wykopać szkielety dinozaurów. Budowa parku dinozaurów ma kosztować kilka milionów złotych. Otwarcie zaplanowano już tego lata. Część terenu firma dostanie od miasta w dzierżawę.

Rafał Święcki – POLSKA Gazeta Wrocławska
www.naszemiasto.pl

0 odpowiedzi na “Dinozaury pod Szrenicą”

 1. Dinopark czynny od dwóch dni.Zachęceni ulotkami reklamowymi udalismy sie z Mężem i Synkiem obejrzeć jedną z większych atrakcji w Szklarskiej Porębie.
  Pogoda średnio sprzyjająca ale mimo to postanowiliśmy wydać po 18zł/ os za wstęp.Dziecko do wzrostu 1m bezpłatnie.
  Wrażenia,ścieżka dydaktyczna dosyć krótka makiety diusiów duże ,małe, różne robią wrażenie.Pozwalają cofnąć się w czasie do prehistorii.Ławeczki pozwalają odpocząć w cieniu drzew,kosze na śmieci ,dobre oznakowanie trasy to zalety. Skromne Info o każdym okazie w trzech językach.Brak ulotek przy kasie, które pozwalałyby na jakąkolwiek orientacje w terenie.
  Duży świetny plac zabaw dla dzieci ,niestety podłoże wysypane grubo piaskiem, który po deszczu stał się grząską papką w której Synek utknął mocząc się do połowy łydek.Drenaż załatwił by sprawę.
  Postanowiliśmy zjeść coś ciepłego i tu spotkała nas największa porażka.Podano dwa dania z wysuszonego mięsa nie nadającego się do zjedzenia.Byliśmy jedynymi klientami i takie rozczarowanie.
  Po zwrocie jedzenia zapewniono nas, iż otrzymamy coś co będzie jadalne i świeże w ciągu 10min.Niestety po upływie kolejnych 20 min jedzenia nie było a nasza cierpliwość sięgnęła zenitu.
  Ciasto do kawy gratis niestety nikt nam go nie podał,ups.Do zwrotu pieniędzy były potrzebne cztery Panie ,którym wypłacenie pieniędzy z kasy zajęło ok.15 min.Brak kompetencji i niezrozumiały dobór pracowników nas absolutnie zniechęcił.Zamiast przeprosin i załagodzenia sytuacji wystraszone panie nie powiedziały nic.
  Dodatkowo czekając na jedzenie byliśmy narażeni na słuchanie nie miłych komentarzy na nasz temat dobiegających z kuchni.
  Oliwy do ognia dolała nieczynna toaleta z przewijakiem dla dziecka, z której byliśmy zmuszeni skorzystać;-) ponieważ na zewnątrz dosyć zimno ok 14 C.

  Morał taki, świtenie zapowiadająca się wycieczka i oferowana moc atrakcji dla całych rodzin, zamieniła się niestety w nie fajny wypad a wrażenia tylko negatywne…niestety!
  Mam ogromną nadzieję ,że tak duża inwestycja nie ucierpi przez zły dobór personelu.Na razie brak profesjonalizmu w każdym celu.Reszta w porządku.

  Pod rozwagę.

 2. Witam,
  tak się składa że wraz z moją rodziną byłam na otawrciu dinoparku,przy kasie powitała nas BARDZO miła obsługa która poinformowała nas o atrakcjach znajdujących się w parku,zjedliśmy WYŚMIENITE jedzonko które zaproponował nam sympatyczny kucharz(pyszny żurek,pierogi,sałatki…),a nasze pociechy SUPER spędziła czas pośród pełnych atrakcji placów zabaw wraz z innymi dziećmi.POLECAM wszystkim wczasowiczom wraz z rodzinami na doskonałą edukacyjną przygodę !!! Fakt,zamknięte kino ale napewno powrócimy niebawem.
  pozdrawiam

 3. Nie wiem gdzie była gaga i cio widziala ale wyglada to na rozpaczliwą próbę ratowania twarzy. Park to ogólnie porazka, obejście zajmuje 20 minut, wcale nie biegiem. Tych fajnych dużych dinozaurow jest bardzo mało na pewno nie jak zapowaiadano najwiecej w Polsce. Oczywiście najwieksza porażka to ceny…18 zl na os to gruba przesada tym bardziej że za każdą dodatkowa atrakcję trzeba też nieżle wybulić. Plac zabaw fajny ale drogi. Jedzenie kiepskie, mieso twrdawe ale zjadliwe. Zadnych loklnych gastronomicznych wynalazkow, typowy barowy standart :pierożki, i żurek a ceny restauracyjne. Gdzie te Quady ? kini nieczynne ale dodatkowe 15 zl/ os to kolejne przegiecie. Osób sporo ale conajmniej drugie tyle odchodzi od kasy zniechecone cenami !

Dodaj komentarz