Dobre czasy dla zbiornika w Pilchowicach?

Rejsy statkiem po Jeziorze Pilchowickim, żeglowanie czy kąpiel na strzeżonym kąpielisku – wszystko to wkrótce może stać się realne. – Prowadzę zaawansowane rozmowy, zmierzające do ożywienia tego miejsca – mówi starosta lwówecki Artur Zych.

Pilchowice - zapora

– Jest szansa, że wydzierżawimy odcinek brzegu zbiornika w Pilchowicach – mówi starosta. – Jest już dwóch dzierżawców, którzy chcieliby tam rozpocząć działalność.

Jeden z nich planuje uruchomienie rejsów statkiem po jeziorze. Na miejscu byłby do wypożyczenia sprzęt pływający: żaglówki i kajaki. Starosta chciałby też wytyczyć kąpielisko.
– To jezioro jest teraz bardzo czyste – mówi Artur Zych. – Są też miejsca, gdzie nie jest stromo i istnieje możliwość zorganizowania plaży. Jedno z nich to cypel za mostem od strony Strzyżowca.

Jak mówi, jedyny problem to duże różnice poziomu wody. – Niestety, trzeba się z tym liczyć. Jednak myślę, że jezioro i tak jest na tyle atrakcyjne, że nie będzie to przeszkodą – mówi starosta.

Zapewnił, że prowadzi już uzgodnienia z Jeleniogórskim Elektrowniami Wodnymi i Energią Pro, które są gospodarzami tego miejsca. – Idą one w dobrym kierunku – powiedział Artur Zych.

www.nj24.pl

Dodaj komentarz