Drożej do Karkonoskiego Parku Narodowego

Od nowego roku wzrosły ceny za wstęp w granice KPN. Więcej zapłacą też osoby, które chcą w celach zarobkowych robić zdjęcia. Podwyżka objęła także turystów chętnych na szusowanie oraz zwiedzających wodospad Kamieńczyk.

3 stycznia weszło w życie zarządzenie dyrektora Karkonoskiego Parku Narodowego Andrzeja Raja, które uściśla wprowadzone zmiany. I tak – turysta indywidualny zapłaci za jednorazowy wstęp do KPN 4, 60 PLN. Ci, którzy zwiedzają park z przewodnikiem w grupie – 3, 60 PLN. Bilet na tydzień będzie kosztował 24 złote. Opłaty ulgowe w wysokości połowy wspomnianych kwot mogą uiszczać, między innymi, uczniowie i studenci.

Dzień fotografowania w celach zarobkowych będzie kosztował 20 złotych. Jeśli chcemy robić zdjęcia przez miesiąc – trzeba będzie zapłacić 300 PLN. Wejścia na Kamieńczyk kosztuje 5 złotych (ulgowy 2, 50). Tyle samo zapłacimy za korzystanie z nartostrady na Kopie i Złotówce.

Z opłat zwolnione są dzieci do lat 7, osoby, którym dyrektor zezwolił na prowadzenie badań naukowych, uczniowie i studenci, którzy na terenie KPN uczestniczą w zajęciach dydaktycznych, a także mieszkańcy gmin: Kowary, Karpacz, Podgórzyn, Jelenia Góra, Piechowice oraz Szklarska Poręba.

– Środki uzyskane z opłat określonych w niniejszym zarządzeniu stanowią przychody Gospodarstwa Pomocniczego przy Karkonoskim Parku Narodowym i są przeznaczone na tworzenie i utrzymanie infrastruktury turystycznej i edukacyjnej Parku oraz na ochronę przyrody – czytamy w zarządzeniu.

Źródło: jelonka.com

0 odpowiedzi na “Drożej do Karkonoskiego Parku Narodowego”

  1. Artykul zawiera bledna informacje. Za udostepnienie Kopy i Zlotowki do celow turystycznych, rekreacyjnych i sportowych oplata wynosi obecnie 2 zl plus VAT, a nie 5 zl. Zarzadzenie mozna przeczytac na stronie www KPN.

Dodaj komentarz