Festiwal w Lubomierzu

To będzie piękna, szczęśliwa trzynastka. I widać to już w magicznym spojrzeniu czarnego kota, który jest symbolem tegorocznej imprezy.

Festiwal w Lubomierzu 2009

Przekonani są o tym organizatorzy tegorocznej imprezy, którzy zapewniają, że nie są przesądni i nie boją się symbolicznej liczby w nazwie, którą traktują jedynie jako znakomity pretekst do zabawy. Na wszelki wypadek nie rozszyfrowują jednak zbyt wielu planowanych „niespodzianek” związanych z festiwalową „13” – żeby nie zapeszać… Ale do rzeczy.

Najbardziej widowiskowe atrakcje tegorocznego festiwalu czekają na uczestników zabawy w sercu wielkie, ulicznego festynu, który od lat jest spektakularną oprawą lubomierskiego święta filmowego. Zasadniczy rytm imprezy ściągającej do „”wojaków” tłumy gości wybijać będą wydarzenia rozgrywające się na lubomierskim runku. Ceremonie, koncerty, pokazy i całe festiwalowe szaleństwo kręcić się będzie wokół głównej sceny festiwalu. W jej rejonie najłatwiej spotkać będzie też festiwalowe gwiazdy, czyli twórców filmowych, którzy na kilka dni licznie zjadą do Lubomierza. Ten rok zapowiada się rekordowo pod względem doborowego grona sław rodzimego ekranu znanych aktorów, reżyserów, scenarzystów, które zobaczyć będzie można na scenie, słynnych schodach tutejszego ratusza i spotkać na festiwalowych zaułkach. Swój udział w imprezie zapowiedzieli m.in. praojcowie festiwalu czyli Andrzej Mularczyk i Sylwester Chęciński oraz Marta Lipińska, Wiletta Arlak, Adam Ferency, Ryszard Kotys, Krzysztof Kowalewski, Andrzej Strzelecki, Andrzej Zaborski, Irena Karel, Marzena Kipiel – Sztuka. Zofia Czerwińska, Edward Linde Lubaszenko, Wojciech Dąbrowski, Bogdan Kalus, Sylwester Maciejewski, Artur Barciś i Robert Gonera. Na scenie zobaczyć będzie można też Stanisławę Celińską, Hannę Śleszyńską, Piotra Gąsowskiego, Roberta Rozmusa czy Macieja Damięckiego.

Szczegółowy program, a także wkładka związana z festiwalem, w najnowszych „Nowinach Jeleniogórskich” nr 32/09.

www.nj24.pl

Dodaj komentarz